Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aurelio de Medici y ZepSesja półotwarta z udziałem br. Gagika Bagratydy
#21
Umiłowani Bracia,

niniejszym zamykamy obrady sesji półotwartej. Stwierdzamy z żalem, że nie udało się dojść do porozumienia, które pozwoliłoby na odzyskanie jedności między br. Gagikiem Bagratydą a Kościołem. Różnice między stanowiskiem Umiłowanego Brata a nauką Rotrii są zbyt duże, by ekskomunika została zdjęta, a komunia przywrócona. Liczymy jednak na pokojowe współistnienie i nie ustajemy w modlitwach o powrót br. Bagratydy na łono Kościoła w jak najbliższej przyszłości.
Postanawiamy jednocześnie o odtajnieniu treści zakończonych właśnie obrad sesji półotwartej. Są one na tyle ciekawe i bogate w ważne słowa, że warto umożliwić Ludowi Bożemu zapoznanie się z nimi. Nie padły również żadne wypowiedzi, które wymagałyby bycia utrzymanymi w sekrecie, co uznajemy za brak przeciwwskazań do odtajnienia treści obrad.
Udział w sesji półotwartej był dla nas doświadczeniem cennym i pozwolił na zgromadzenie wielu refleksji, które okazały się pożyteczne podczas pisania naszej encykliki. Ukaże się ona już na dniach, jest bowiem na ukończeniu. Nie jest również tajemnicą jej tytuł - De naturae Rotriae Ecclesiae.

Z apostolskim błogosławieństwem,
Pius PP. VII
Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość
Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę kardynał de Medici y Zep
Suwerenny Wielki Książę Toskanii etc., etc.


[Obrazek: camerlingo.png]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021