Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aurelio de Medici y ZepPowrót Wielkiego Księcia
[Obrazek: coa_grand_duchy_of_tuscany__medici__by_t...b36nmn.png]

Powrót Wielkiego Księcia Toskanii

Po czasie regencji i okresie, gdy Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość zasiadał na Złotym Tronie jako Pius VII, Aurelio Lorenzo Carlo de Medici y Zep powrócił do Pałacu Medici Riccardi, by przejąć z rąk dotychczasowego regenta władzę w Wielkim Księstwie Toskanii. Limuzyna wioząca Medyceusza była witana przez rozentuzjazmowany tłum, a u progu Pałacu powitał go Jego Eminencja Pius Maria de Medici - ustępujący regent, wraz z personelem. Wszyscy zdążyli za sobą bardzo zatęsknić, więc powitanie przebiegało w radosnej i emocjonalnej atmosferze. Po prywatnym przywitaniu z przyjaciółmi, Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość wraz z Jego Eminencją udali się na pałacowy balkon, skąd pozdrowili lud, a Wielki Książę zabrał głos.

Cytat:Wasza Eminencjo,
Dostojni Obywatele Wielkiego Księstwa Toskanii,
Czcigodni nasi Przyjaciele,
Szanowni Państwo,

z ogromną radością wracam w rodzinne strony i na nowo obejmuję urząd, który jest nie tylko moim zaszczytem, ale również przeznaczeniem. Z całego serca dziękuję Jego Eminencji Piusowi Marii de Medici za to, że zgodził się objąć urząd Regenta i podczas mojego pontyfikatu, gdy jako Pius VII zarządzałem całym Kościołem i Rotrią, utrzymać stabilność władzy w Wielkim Księstwie Toskanii. Chciałbym teraz kontynuować wszelkie inicjatywy, które zostały podjęte, nim wprowadziłem regencję. Szczególnie zaś mam na uwadze rozwój regionów, działalności fabularnej i reformy państwa. Trudno też nie dostrzec, że niezbędne będzie pobudzenie aktywności i animowanie nowych działań. Chcę również zwiększyć obecność Toskanii na arenie międzynarodowej, zyskać nowe sojusze i umocnić obecne, a także owocnie współpracować z naszym najważniejszym sąsiadem i najbliższym przyjacielem, sojusznikiem oraz współpracownikiem - Państwem Kościelnym Rotria. Również z tego miejsca, w imieniu nie tylko własnym, ale również całego Wielkiego Księstwa Toskanii, gratuluję Jego Świątobliwości Benedyktowi II objęcia urzędu.

Vivat Tuscia!

Po zabraniu głosu, Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość spotkał się z obywatelami Toskanii i rozmawiał z nimi. Następnie zaprosił znamienitych gości na kolację i bal z okazji jego powrotu.
Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość
Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę kardynał de Medici y Zep
Suwerenny Wielki Książę Toskanii etc., etc.

[Obrazek: camerlingo.png]
[-] 3 użytkowników lubi ten post.
  • Benedykt II, Janusz Zabieraj, Michał Jerzy Potocki
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021