Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ametyst I DziecięLa Scala - Opera Mydlojańska
[Obrazek: 85_07_03_21_1_41_04.png]
La Scala

Miejski Teatr Opery i Baletu
Pod Patronatem Markiza Mediolanu

[Obrazek: 99410424746737732_t.jpg]

Władcy Mediolanu od niepamiętnych czasów słynęli jako mecenasi sztuki, w tym muzyki. To między innymi dzięki tym ciągotom tutejsze kościoły znane są z wyjątkowej oprawy liturgii. W mieście od wieków działają mistrzowie różnych instrumentów, koncertmistrze, a także chóry o różnymi profilu. Wszystkie one przyciągają uczniów i melomanów. Poczuwając się do bycia kontynuatorem tych pięknych tradycji postanowiłem wyłożyć nieco dewiz i własnym sumptem odnowiłem słynną La Scalę - osiemnastowieczny teatr opery i baletu, który objąłem jednocześnie swoim patronatem jako pan tych ziem. Po remoncie mieści on prawie trzy tysiące miejsc, a skomplikowana technologia umożliwi wystawianie najbardziej dziwacznych spektakli.

Kilka dni temu odbyło się przedstawienie inauguracyjne. Dając popis swojemu niszowemu gustowi muzycznemu ściągnąłem z Austro-Węgier słowackiego maestro Eugena Suchonia, który rotryjskiej publiczności zaprezentował historyczne dzieło pod tytułem Światopełk. Otwierając na nowo słynny teatr zapowiedziałem miejscowym (niewątpliwie zadziwionym) miłośnikom muzyki, że od tej pory mogą się spodziewać wielu tego typu spektakli.

Amethystus Faradobus marchio Mediolani
Universitatis Rotriensis Rector Magnificus · Archibasilicæ SS Ioan. Bapt.
Et Evang. ad Lateranum Canonicus Profanus · Amicus Patriarchæ Mensæ
Serenissimus Rex Hirschbergiæ et Weerlandiæ · Leo Wolnogradensis

[Obrazek: thumb_85_07_03_21_1_41_04.png]
[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Benedykt II
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021