Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leon IVOgłoszenie objęciu władzy w PKR
Cytat:
[Obrazek: n4QtGs.png]

Umiłowani

ogłaszam, że na mocy kan. 52 par. 4 KPK obejmuję władzę Regenta w Państwie Kościelnym. Patriarcha napisał ostatniego posta 5 października. Zgodnie z cytowaną normą po 10 dniach od tego momentu władzę jako Regent winien przejąć Kamerling, a jeśli nie jest w stanie - Kardynał Dziekan, Kardynał Prodziekan lub dalej według starszeństwa. Ani Kamerling, ani Dziekan, ani Prodziekan (nie wiem nawet czy ich mamy) władzy nie przejęli od dnia 15 października. Dziś mamy 20 października. Dlatego dla dobra kraju przejmuję ją ja jako kolejny kardynał w starszeństwie. Będę administrował przynajmniej dwa dni. Jeżeli do tej pory nie wróci Patriarcha, to zgodnie z cytowaną normą trzeba będzie ogłosić sede vacante. W mojej opinii byłoby to zbawienne dla Państwa Kościelnego. Pontyfikat Benedykta II to agonia dla Rotrii. Ja przynajmniej jako Piotr ustąpiłem, gdy real przerósł moje siły. Miałem odwagę cywilną to zrobić.

Janusz Adam kardynał Zabieraj OSI
Regent Państwa Kościelnego Rotria
/-/ Sanctitas Sua Leo PP. IV
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc.

[Obrazek: 6446872f87e0c25c150305293d49fe288de66bdc.png]
[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Enrique Sánchez Oviedo, Michał Jerzy Potocki
Odpowiedz

Ubiegł mnie Eminencja o dwa dni. Gdyż wolałem poczekać aż do czasu, gdy Sede Vacante może być zwołane.
Jednak wszystko dla dobra Rotrii. Gott mit uns!
/-/ Abp Enrique Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji
Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa

[Obrazek: zmAnXcM.png]
[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Michał Jerzy Potocki
Odpowiedz

Cóż, faktycznie przegapiłem ten obowiązek. Dobrze, że Wasza Eminencja pamiętał. To historyczny moment, pierwsze użycie tego prawa. Byłem jego pomysłodawcą i widzę, że spełnia ono swoje zadanie. Należy jednak wstrzymać się z oskarżaniem Jego Świątobliwości. Wszyscy zawiniliśmy, więc i gasnąca aktywność Patriarchy jest zrozumiała i na swój sposób naturalna. Celem tego prawa jest nie tylko uwolnienie Złotego Tronu od nieczynnego patriarchy i ochrona Kościoła oraz Państwa przed obstrukcją, ale również pobudzenie społeczności. Oby przede wszystkim ten drugi cel udało się osiągnąć. Jeśli Ojciec Święty wróci, przed nami zadanie wykorzystania tego pontyfikatu jak najlepiej. Jeśli nie, czeka nas konklawe, a to zazwyczaj najbardziej gorący moment. Oby nasz Patriarcha wrócił jak najszybciej. Waszej Eminencji życzę udanej regencji.
Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość
Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę kardynał de Medici y Zep
Suwerenny Wielki Książę Toskanii, 
Emerytowany Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego, [i]etc., etc.[/i]

[Obrazek: camerlingo.png]
[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Michał Jerzy Potocki
Odpowiedz

Jestem i żyje. Są dni lepsze i gorsze, robię co mogę. Dziękuję za czujność i pomoc. Mocą prawa unieważniona zostaje regencja przez Brata wprowadzona. Jutro rano zaś nadrobimy forumowe zaległości.

Z apostolskim błogosławieństwem,
[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Aurelio de Medici y Zep, Michał Jerzy Potocki
Odpowiedz

Rzeczywiście zbawienne.... Big Grin
Trzeba taką regencje ogłaszać co kilka dni a aktywność jak nic wyrośnie nam jak kwiaty po deszczu> Smile
/-/ Miguel Jorge de Catalan
Príncipe de Scarlaña
Ekonom Patriarszy

[Obrazek: EZEzRt9.png]
Odpowiedz

I tak kulamy się do grudnia.

Odpowiedz

(20.10.2021, 17:33:15)Janusz Zabieraj napisał(a): I tak kulamy się do grudnia.
Nie bądźmy tacy okrutni.. Big Grin Wink
/-/ Abp Enrique Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji
Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa

[Obrazek: zmAnXcM.png]
Odpowiedz

Jestem realistą. Czekam następne 10 dni.

Odpowiedz

(20.10.2021, 17:33:15)Janusz Zabieraj napisał(a): I tak kulamy się do grudnia.

Pocieszę Brata, jeszcze tylko dwa miesiące. Jednak przez ten czas będę Patriarchą i proszę ten fakt uszanować. Wszakże sami wybraliście mnie Biskupem Rotrii.
Odpowiedz

Mnie martwi inna rzecz, że Eminencja Zabieraj tak mocno godzi w Państwo Kościelne i Kościół.

Złe pisklę co własne gniazdo kala.
(Pio Maria kardynał de Medici

Pastor Angelicus

Mistrz słowa jasnego, dobitnego i zrozumiałego dla wszystkich, a zarazem zachowującego całą głębię problemu, przedstawiającego rzeczy najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021