Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leon IVMP: De Cardinalibus
Cytat:
[Obrazek: ab15b1c59aa2626eb7bc4e64a05781f48cba7288.png]

L E O ·PP· IV

PATRIARCHA ET EPISCOPUS ROTRIAE

LITTERAE APOSTOLICAE 
MOTU PROPRIO DATAE

DE CARDINALIBUS

EIUSQUE SUCCESSORIBUS CANONICE SUBSTITUENDIS, IN PERPETUAM REI MEMORIAM, SUBSTITUANTUR

NORMIS QUAE SEQUUNTUR:

Venerabili Fratres Nostris
Nicolaus Dreder
Aurelius Laurentius de Medici y Zep
Pius Maria de Medici
Ianussius Adamus Zabieraj
Xaverius van Berden
Hieronymus Sieniawski
Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz

Summa igitur, qua fungimur, Apostolica potestate constituimus:

Na mocy najwyższej władzy apostolskiej, jaką sprawujemy, postanawiamy przydzielić na nowo Wasze diecezje i kościoły tytularne, co by istniejący bałagan uporządkować:

§ 1. Najstarszego wiekiem i stażem w Kolegium Kardynalskim Mikołaja kardynała Dredera mianujemy Kardynałem Biskupem Ostii.
§ 2. Drugiego pod względem stażu w Kolegium Kardynalskim Aurelia Wawrzyńca kardynała Medyceusza-Zepa mianujemy Kardynałem Biskupem Frascati.
§ 3. Trzeciego pod względem stażu w Kolegium Kardynalskim Pia Marię kardynała Medyceusza mianujemy Kardynałem Biskupem Palestriny.
§ 4. Czwartego pod względem stażu w Kolegium Kardynalskim Janusza Adama kardynała Zabieraja mianujemy Kardynałem Biskupem Albano.
§ 5. Kardynała Seniora Ksawerego van Berdena mianujemy Kardynałem Prezbiterem Kościoła pw. św. Bonawentury.
§ 6. Kardynała Seniora Hieronima Sieniawskiego mianujemy Kardynałem Prezbiterem Kościoła pw. św. Cecylii na Zawelii.
§ 7. Kardynała honorowego Michała Franciszka Lubomirskiego-Lisewicza mianujemy Kardynałem Diakonem Kościoła pw. św. Agnieszki w Agonie.
§ 8. Cośmy postanowili, w życie wprowadzamy z chwilą ogłoszenia.

Datum Rotria, spud S. Paulum, die XXIX, mensis Novembris, anno Domini MMXXI, Pontificato nostri mensi primo.

/-/ Sanctitas Sua Leo PP. IV
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc.

[Obrazek: 5894b64383e5b8773aec52134ff7bed6a31d9e91.png]
/-/ Sanctitas Sua Leo PP. IV
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc.

[Obrazek: 6446872f87e0c25c150305293d49fe288de66bdc.png]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2022 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2022 Styl © iAndrew 2016-2022 Edit © Axwell 2017-2022