Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leon IVInauguracja Świętego Soboru Welijskiego III (XXX XI MMXXI A. D.)
#1
[Obrazek: Papal_tiara_and_keys.png]
Uroczysta Celebra
inaugurująca Święty i Powszechny
Sobór Welijski III


30 listopada MMXXI AD, w Bazylice św. Pawła na wzgórzu Welia
[Obrazek: 860e0e781514e8069a79cc41a95b1d6d.jpg]


We wspomnienie św. Andrzeja Apostoła Roku Pańskiego 2021 odbywała się celebra szczególna, o której wartości świadczy zajazd wszystkich duchownych, wszystkich krajów, stanów i wyznań do Apostolskiego Miasta, aby wraz z Ojcem Świętym Leonem IV włączyć się w prace nad odnową Kościoła Rotryjskiego.  Z okazji inauguracji Soboru Welijskiego III w całym Państwie Kościelnym biją dzwony wraz z orkiestrami, które dmą ku czci Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego. Wczesnym rankiem do Bazyliki św. Pawła na wzgórzu Welia, gdzie rozpocznie się plenarne spotkanie Ojców Kościelnych zbliża się wspaniała procesja. Korowód prowadzą diakoni niosący krucyfiks Jana II, który rozpoczął poprzedni sobór - Sobór Florencki III, dalej turyferariusze oraz nawikulariusze. Za nimi orszak złożony z sztandarów, feretronów i figur, których końca nie widać. Dalej idą klerycy Apostolskiego Seminarium niosący na poduchach szkarłatnych wszystkie księgi liturgiczne, które zna historia Kościoła, a za nimi prezbiterzy niosący wszelkie najstarsze naczynia liturgiczne, które znajdują się w muzeach Apostolskiego Miasta. Wszyscy w należnych chórowych strojach. Wśród prezbiterów można rozpoznać ks. inf. Stefana Agostiniego, ks. Joahima von Ribentropa czy niedawno nawróconego ks. Guliano Montiniego. Dalej zaś biskupi oraz arcybiskupi odziani w rokiety oraz mantolety z szczerozłotymi krzyżami na piersi, w rękach trzymają birety z odpowiednim pomponem. W procesji biorą udział biskupi Krzysztof Windsor i Stanisław Dmowski. Tuż za nimi podąża arcybiskup Enrique Sanchez Oviedo. Następnie kroczą dwaj kardynałowie w galerach oraz sutannach, przyozdobionymi cappa magną. Za purpuratami niesiony jest Patriarcha Leon IV, odziany w szczerozłote mantum z herbami wszystkich Patriarchów Rotrii, spiętymi złotą klamrą wykonaną z ostatniej skarlandzkiej armaty znajdującej się na terenie Patrymonium św. Pawła - to samo, które założył Klemens IV na inaugurację II Soboru na Welii. Patriarcha korzysta z specjalnej potrójnej koronkowej alby oraz jedwabistej sutanny. Ojciec Święty niesiony przez Gwardię Apostolską ma na sobie także tiarę, którą otrzymał na koronacji. Patriarcha z ogromnym uśmiechem błogosławi zebranemu ludowi. Procesja wraz z tłumem wiernym weszła do Świątyni, zaś chór Cantores Lateranensis rozpoczął śpiew Krótkiej Mszy Jana Szopińskiego. Kiedy wszyscy zasiedli do ław, do Biskupa Rotrii podeszli diakoni z odpowiednimi szatami do odprawiania świętej celebry, które to Ojciec Święty z pomocą Szambelana zakłada oraz rozpoczyna odprawianie świętych czynności.


[Obrazek: 152217763.jpg]


Wśród wspaniałych śpiewów oraz gry organowej Ojciec Święty z pełnym namaszczeniem sprawował święte obrzędy. Wszystko odbywało się wśród wspaniałego akompaniamentu Cantores Lateranensis, który swym kunsztem przyćmiewał zespoły oraz chóry innych nacji. Po zakończeniu celebracji Jego Świątobliwość wygłosił inaugurujące Sobór przemówienie:

[Obrazek: 9916329184136b77e7837f89aa0490be.jpg]
/-/ Sanctitas Sua Leo PP. IV
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc.

[Obrazek: 6446872f87e0c25c150305293d49fe288de66bdc.png]
[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Miguel de Catalan
Odpowiedz

#2
Cytat:
[Obrazek: ab15b1c59aa2626eb7bc4e64a05781f48cba7288.png]


Najukochańsi ludzie dobrej woli,

po raz trzeci w niedługim czasie przemawiamy do was. Przemawiamy pełni lęku, drżąc o dobro Rotrii i Kościoła. Jesteśmy bowiem w przededniu wielkich zmian. Zmian, o które prosimy, o które wołamy i które przynieść mają dobro dla nas wszystkich. Mają przynieść jedno. Parafrazujemy naszego Mistrza i wołamy: Ojcze, zachowaj wszystkich mikronautów, którym bliska jest wiara chrześcijańska tak, by stanowili jedno. Jedno w naszym Kościele. Taki jest cel tego Soboru. 

Prosimy, a wręcz błagamy wszystkich, którym zależy na prezentowaniu w mikroświecie wartości chrześcijańskich, na naśladowaniu/odzwierciedlaniu wyznań, by przybyli na ten Sobór i zabrali głos. Powiedzieli, co możemy zmienić, by odnaleźć się w jednej owczarni. Jesteśmy gotowi uderzyć się w pierś, przeprosić i prosić o wybaczenie. Przepraszamy wszystkich, którzy zostali odepchnięci od Kościoła Matki. Przepraszamy za butę naszych poprzedników, którzy zapatrzeni w realizację własnych ambicji nie dostrzegali innych, a może ich dostrzegali, lecz przy tym lekceważyli. Teraz nadszedł czas, by to wszystko naprawić.

Zapraszamy więc do udziału w tych świętych obradach wszystkich wiernych Kościoła Rotryjskiego, jak również i tych, którzy się od niego odłączyli. Kierujemy swoje zaproszenie zwłaszcza do uczestników synodu warszawskiego: @Gagik Bagratyda, @Wilhelm Orański - razem możemy uczynić więcej. Prosimy wszystkich biskupów diecezjalnych, aby przekazali wiadomość o soborze wiernym w swoich diecezjach. Przybądźcie i mądrze radźcie, co możemy zmienić. Amen.
/-/ Sanctitas Sua Leo PP. IV
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc.

[Obrazek: 6446872f87e0c25c150305293d49fe288de66bdc.png]
[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Miguel de Catalan
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2022 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2022 Styl © iAndrew 2016-2022 Edit © Axwell 2017-2022