Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wniosek o przywrócenie do stanu duchownego
Apostolskie Miasto Rotria, dn. IX m. V A.D. MMXVI

Umiłowany Ojcze Święty,

Serce moje przepełniła nieopisana tęsknota za ziemią, na której to stawiałem swe pierwsze kroki. Matka, której nieustannie jestem wierny od przeszło już roku wzywa mnie, bym ponownie przybrał szaty pokornego, a skromnego sługi, i swymi poczynaniami przyczynił się do budowy potęgi Państwa Kościelnego.

Wnoszę zatem, byś w swej mądrości raczył rozważyć, czy Twój sługa godny jest powrotu do stanu duchownego. Jeśli tak, proszę pokornie o przywrócenie mi poprzedniej godności, bym na powrót mógł kontynuować dzieło, ongiś przeze mnie rozpoczęte, a tak nagle przerwane.

Oddany sługa,
(-) Wilhelm II Orański Nassau
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau
[Obrazek: 2URap.png]
Odpowiedz

Wasza Królewska Mość,
Drogi Wilhelmie II Dobry,

z bólem serca przyjęliśmy wiadomość o zakończeniu działalności przez Królestwo Niderlandów. Prawdą jest przecież, że przez pewien czas łączyła nas unia personalna. Cieszymy się też, że pragnie Wasza Królewska Mość powrócić do Państwa Kościelnego i nadal ewangelizować narodów. Pamiętamy o ciężkiej pracy przedtem wykonanej, a mówi Pismo: "zasługuje robotnik na swoją zapłatę". Tak też i niedługo wydamy odpowiedni dokument przywracający Waszą Królewską Mość do godności biskupiej.

(+) Leo III, Patriarcha et Episcopus Rotriae, etc., etc., etc.
Jego Wielkoksiążeca i Arcykatolicka Wysokość Trup,
prof. net. Karol II Wawrzyniec kardynał de Medici i Zep
w historii: Patriarcha Leon III, król Skarlandu, Rotrii, Niderlandów, Estelli, 
Wielki Książę Toskanii, książę Surmenii, RONu, margrabia Bialenii.
Obecnie: truchło w grobowej tumbie.

Czasem lepiej dopełnić aktu wiecznej śmierci, niż wiecznie umierać.

[Obrazek: 2s4JK.png]

Odpowiedz

Wasza Świątobliwość,
wielce raduje nas Wasza decyzja. Samego zaś dokumentu będziemy z niecierpliwością oczekiwać.
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau
[Obrazek: 2URap.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019