Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wilhelm OrańskiArmia Książęca
#1
[Obrazek: 21Zfu.png]
Lekka Kawaleria

Opis. Członkowie tego oddziału są profesjonalnie wyszkoleni, świetnie poradzą sobie także w walce wręcz. Zawsze walczą w pierwszym szeregu. Jeśli jeden z nich polegnie, natychmiast na jego miejsce wkracza kolejny. Dzięki tej taktyce zwani są często "oddziałem nieskończonych". Cios mogą zadać za pomocą długiej lancy lub strzału z pistoletu skałkowego, który mieści się u prawego boku.
Wyposażenie. Posiadają czarny hełm, na którym wygrawerowany jest biały krzyż. Noszą czarne mundury z purpurowymi wykończeniami. Przepasani są białą wstęgą, na której widnieje złoty napis: "Oddany Antwerpii i Niderlandom, zawsze będę składał pokłon Wilhelmowi". Na ich lancy powiewa niebieska flaga, znak oddania Królestwu Niderlandów.
Liczba. Armia Książęca liczy sobie 216 Lekkich Kawalerów.[Obrazek: 21YVx.png]
Husaria

Opis. Husaria to świetnie wyszkolona i wyspecjalizowana jednostka, której głównym zadaniem jest przełamywanie ataków. Napierają na wroga w luźnym szyku. Dobrze radzą sobie goniąc uciekających przeciwników. Często wraz z lekką kawalerią zajmują pierwsze miejsce w szeregu. Konie, na których porusza się husaria są odporne na wszelkiego rodzaju próby dekoncentracji. Są maksymalnie skupione na tym, co dzieje się na polu bitwy i nie potrzebują rozkazów, by unikać ciosów wroga.
Wyposażenie. Dużą część ich wyposażenia zajmują elementy ozdobne. Jeśli husarz został odznaczony orderem, wówczas znajduje się on na futrzanej czapce. Czerwony mundur bogaty jest w złote i srebrne zdobienia oraz sznury. Na granatowych spodniach, wykończonych złotymi nićmi, widnieje pałasz z czarną rękojeścią. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pałasz można wymienić na koncerz. Z drugiej strony jest miejsce przeznaczone na trzylufowe pistolety. W małej, skórzanej, czarnej torebce znajdują się granaty oraz naboje.
Liczba. Armia Książęca liczy sobie 203 Husarzy.[Obrazek: 21Z5L.png]
Gwardia Książęca

Opis. Najważniejszym zadaniem Gwardii Książęcej jest osobista ochrona Księcia Antwerpii. Jest odpowiedzialna za jego eskortę. Gwardziści pełnią straż zarówno w czasie wojny, jak i pokoju. Podczas ważnych uroczystości państwowych lub przemówień, Gwardia stoi najbliżej Księcia. Od początku uczeni są szybkiej reakcji, bo ta przydaje im się najbardziej. Często pełnią także funkcję reprezentacyjną.
Wyposażenie. Wyposażenie Gwardzistów ogranicza się jedynie do szabli oraz sztyletu. Gdy jednak udają się na dłuższe wyprawy, zakładają plecak, a w ręce dzierżą muszkiet z bagnetem. Frak od munduru szyty jest w kolorze niebieskim i czerwonym. Długie, białe spodnie wkładane są do wysokich, czarnych butów. Na głowach noszą wysokie, czarne hełmy.
Liczba. Armia Książęca liczy sobie 133 Gwardzistów.[Obrazek: 21Zb2.png]
Piechota

Opis. Piechota jest najliczniejszą formacją zbrojną w Księstwie Antwerpii. Ich głównym i najważniejszym zadaniem jest walka wręcz z nieprzyjacielem. Piechota jest przeznaczona zarówno do działań w szyku zwartym, jak i rozproszonym. Potrafią również walczyć na terenach trudno dostępnych, np. w zaroślach. Oprócz walki na lądzie, potrafią zmagać się z nieprzyjacielem na morzu. Są do tego świetnie przygotowani. Szkolenie Piechurów jest najbardziej czasochłonne i wysoce skomplikowane.
Wyposażenie. Piechurzy są wyposażeni w karabelę i granaty. Doskonale posługują się strzelbami skałkowymi. Ich ubiór jest skromny i mało efektowny, ponieważ stanowiłby dużą przeszkodę do sprawnego poruszania się i walki w trudno dostępnych miejscach. Granatowy mudnur przepasany jest skórzanym pasem. Wysokie buty do połowy zakrywają lekkie spodnie.
Liczba. Armia Książęca liczy sobie 375 Piechurów.[Obrazek: 21Zeo.png]
Zwiadowcy

Opis. Zwiadowcy stanowią bardzo ważną część Armii Książęcej. Ich zadaniem jest oszacowanie liczby wrogów tuż przed bitwą, zastawianie pułapek oraz określenie położenia wrogich sił. Zwiadowcy często podają się za kogoś innego, by najpierw zyskać uznanie przeciwnika, a później zebrać o nim jak najwięcej informacji. Najczęściej działają w pojedynkę.
Wyposażenie. Ich wyposażenie jest zależne od sytuacji, w jakiej się znajdują. Z reguły jednak posiadają długą strzelbę, szablę oraz sztylet. Niejednokrotnie likwidują wrogów "po cichu", niezauważani przez nikogo. Często narzucają na siebie jasne kurtki, na głowę zakładają czarny kapelusz i przywdziewają granatowe spodnie.
Liczba. Armia Książęca liczy sobie 73 Zwiadowców.
Wilhelm Jan Orański-Nassau
[Obrazek: 32GnG.png]Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020