Trwa okres sede vacante.

Tron Pawłowy jest pusty.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z zagranicy
Macie Bracia jakieś informacje, co u naszych sąsiadów słychać? Jak prosperują państwa ościenne, ale i nie tylko Big Grin ?
(-) Ksawery kardynał van Berden †

kardynał biskup Ostii
Dziekan Kolegium Kardynalskiego

[Obrazek: 2JDwt.png]

Odpowiedz

W RON problemy z koronacją, nie ma prymasa - nie ma koronacji. Rozmyślają założenie kościoła narodowego.
Odpowiedz

Może Jego Świątobliwość winien wyznaczyć swego legata na ową uroczystość?

kardynał biskup Ostii

Odpowiedz

Surmenia ma problemy w związku z wprowadzeniem nowej ordynacji wyborczej. Ścierają się siły lewicowe (uosabiane przez starych Surmeńczyków i Kiprów) z radykalnie prawicowymi - bracia Domestosigosy.

PS. Nie można dopuścić do oderwania się RON-u od Kościoła.
Odpowiedz

Nie można dopuścić do oderwania się któregokolwiek z kościołów partykularnych.

Co do powołania legata uważam to za naglącą powinność, w przeciwnym razie koronacje uczynią, wedle zapowiedzi, jako obrzęd świecki.
Odpowiedz

(26.12.2015, 15:36:23)Leonardo Mario della Popoly link napisał(a): W RON problemy z koronacją, nie ma prymasa - nie ma koronacji. Rozmyślają założenie kościoła narodowego.
RON kseruje pomysł od Trizondalu. Tam też powstaje kościół narodowy. Zapewnie winą jest centralizacja tutaj w Rotrii która to znowu spychnie kościoły partykularne na margnies. Oby do takowych zmian jednak nie doszło.
Odpowiedz

(27.12.2015, 01:02:23)Krzysztof Hans link napisał(a): RON kseruje pomysł od Trizondalu.
Bynajmniej. Idea kościoła narodowego w Rzeczypospolitej powstała już dawno. Teraz tylko powraca.

(27.12.2015, 01:02:23)Krzysztof Hans link napisał(a): Tam też powstaje kościół narodowy. Zapewnie winą jest centralizacja tutaj w Rotrii która to znowu spychnie kościoły partykularne na margnies. Oby do takowych zmian jednak nie doszło.
Moje prywatne zdanie, jako mieszkańca Rzeczypospolitej, jest takie: będąc zwolennikiem idei państwa kościelnego uważam, że powinno być ono otwarte na kościoły lokalne, bo w dużym stopniu siła tego państwa zależy od ilości wiernych w kościołach lokalnych. Priorytetem więc powinny być sprawy wspólnot wiernych w państwach konkordatowych. Do obecnej sytuacji w Rzeczypospolitej nie powinno było w ogóle dojść. Rozumiem, że termin koronacji zbiegł się z terminem konklawe, jednakże konklawe już się skończyło, a koronacji nadal nie dokonano. Jestem cierpliwy, ale do czasu. Myślę, że moje zdanie podziela duża część mieszkańców Rzeczypospolitej.
Odpowiedz

Dziś Ojciec Święty powoła administratora. Musimy zakończyć schizmę, a nie tworzyć następne.
Odpowiedz

Tak, Szanowny Pan Karol Radziwiłł z pewnością ma sporą rację w swoim poglądzie.
Odbyłem już pierwszą rozmowę z Jego Królewską Mością w kwestii ustalenia terminu koronacji. Mam nadzieję, że sprawa ta zostanie lada moment rozwiązana.

Co zaś tyczy się Surmenii. A jak wygląda układ sił? Można mówić o znaczącej przewadze któregoś z obozów? No i jak wygląda sytuacja rodziny królewskiej? Nie należy wszak zapominać, że Jego Wysokość Victorjos był jednym z członków wspólnoty duchowieństwa.

kardynał biskup Ostii

Odpowiedz

Rodzina królewska ma status obywateli. JKW Wiktor jest Efetą, a JKW Marek Gerontem.

Obecnie przez błąd Centralnej Komisji Wyborczej, wybory do Eklezji muszą zostać powtórzone. Prawica zyskuje przewagę nad lewicą.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019