Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ksawery van BerdenWieści z zagranicy
Uznajmy tez fakt, ze większość z nas swój urlop miała właśnie w sierpniu. Ja zawiadamialem o swojej nieobecności wielokrotnie. Ale nastał wrzesień, więc czas wrócić do pracy.
() Sua Santità
Giovanni III
Sommo Pontefice,
Servo dei servi di Dio,
Vescovo di Rotria

Odpowiedz

Umiłowani Bracia,

urlopy mają wielki negatywny wkład w budowanie nieaktywności, ale kryzys pozostaje kryzysem. Co roku wakacje były okresem rozkwitu, przemijającego zwyczajowo wraz z nastaniem roku akademickiego/szkolnego. Teraz obserwujemy, że pomimo lipcowego okresu prosperity, sierpień był wyjątkowo niełaskawy. Dlatego wspólnie z naszymi najbliższymi współpracownikami planujemy wydarzenia, które obudzą Rotrię z letniego letargu. Niebawem nasz Dwór przekaże więcej informacji.

Z apostolskim błogosławieństwem,
Clemens PP. IV
Jego Eminencja
Najprzewielebniekszy Ksiądz
Aurelio Lorenzo Carlo kardynał de Medici y Zep SJ
[Obrazek: 2Qq1y.png]
Odpowiedz

W Suderlandzie próbują obalić mit „Wielkiego Skarlandu”.
Wilhelm Jan Orański-Nassau
[Obrazek: 32GnG.png]
Odpowiedz

(19.09.2019, 14:48:20)Wilhelm Orański napisał(a): W Suderlandzie próbują obalić mit „Wielkiego Skarlandu”.

Po części trzeba się zgodzić z autorem tego postu. Skarland nigdy nie był potężnym państwem, nawet jeśli w unii z nim byłby cały znany nam mikroświat to nie byłby potęgą. A nie był nią, bo był bardzo podzielony i brak jedności to główna przyczyną jego słabości. Oprócz tego jest kilka pomniejszych problemów, między innymi regularny kloning jednej z ważniejszych osób w państwie, który do momentu jej aktywności - przynosił skutek, ale gdy ów dżentelmen miał mało czasu w realu - aktywność leciała na łeb, na szyję. A to zabiło to państwo, zabiła je również detronizacja Karola II, który jako król miał wizję rozwoju Skarlandu i z pewnością rozwinąłby to państwo, ale jak widać nie było mu to dane.
Jego Eminencja
Mikołaj kardynał Dreder
Dziekan Kolegium Kardynalskiego
[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
Odpowiedz

To prawda, Skarland został zniszczony przede wszystkim przez kloning, bo nagle okazywało się, że najważniejsze osoby w państwie są nieaktywne. Co by jednak nie mówić o mieszkańcach, klimat Skarlandu był jednym z najciekawszych, który spotkałem w mikronacjach.
Odpowiedz

Klimat Skarlandu polegał na rozdmuchiwaniu w opisach wielkiej potęgi Imperium. A jak było naprawdę - każdy wie, i miałem tego świadomość jako król, że nie rządzę Sarmacją, czy Dreamlandem. Ale imperialny klimat dworu cesarskiego był naprawdę unikatowy. Stare... Dobre... Czasy.
() Sua Santità
Giovanni III
Sommo Pontefice,
Servo dei servi di Dio,
Vescovo di Rotria

Odpowiedz

Przeczytawszy relację z suderlandzkiej ekspedycji do Skarlandu, muszę z ogromnym żalem stwierdzić, że kultura słowa pisanego  - wśród przedstawicieli najmłodszego pokolenia - znajduje się na tragicznym poziomie... Całość opisu wyprawy została ubrana w niestrawne dla odbiorcy ramy oralnego języka potocznego (charakterystycznego raczej dla, modnych obecnie, filmików z "testami" różnych produktów, miejscy, wydarzeń, etc.), czego nie można zaakceptować w przypadku teksu prozatorskiego.
+ Jego Eminencja Hieronim Sieniawski
Cardinalis Sanctae Rotriae Ecclesiae
Archiepiscopus ad personam
[Obrazek: 32Gid.png]
Odpowiedz

Niestety, również to zauważyłem. Teraz liczy się wygoda oraz to, aby przekazać jak najwięcej treści w jak najkrótszej formie, często nie zwracając przy tym uwagi na jakość przekazu. Dobitnym tego przykładem jest skrót skrótu, czyli „k”, mający zastępować „ok”...
Odpowiedz

(20.09.2019, 14:38:08)Wilhelm Orański napisał(a):
Niestety, również to zauważyłem. Teraz liczy się wygoda oraz to, aby przekazać jak najwięcej treści w jak najkrótszej formie, często nie zwracając przy tym uwagi na jakość przekazu. Dobitnym tego przykładem jest skrót skrótu, czyli „k”, mający zastępować „ok”...

Lub "sb" zamiast "sobie"...
Jego Eminencja
Mikołaj kardynał Dreder
Dziekan Kolegium Kardynalskiego
[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
Odpowiedz

To jest bardzo denerwujące. Ale z tym "k" zamiast "ok", to jestem w szoku. Przecież "ok" jest już tak bardzo krótkie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020