Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ksawery van BerdenWieści z zagranicy
Nikt nie napisał, ze zakazujący im kontaktu z Bialenią. Ale nabijanie się z listu przełożonego, którym jest Sekretarz Stanu jest kompletnie nie na miejscu i będzie brane pod uwagę.
(-) Sua Eccelenza
 Pio Maria Cesare de Medici

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Osobisty Doradca Ojca Świętego
Custode delle fede e Chiesa (Panzerbishof)
Odpowiedz

Jak już to z powodu chronicznego nieróbstwa, bo z tego, co wiem to miał Ksiądz pomagać biskupowi Tadeuszowi Hippogriffowi w jego diecezjach.
+ Jego Eminencja Hieronim Sieniawski
Cardinalis Sanctae Rotriae Ecclesiae
Archiepiscopus ad personam
[Obrazek: 32Gid.png]
Odpowiedz

Eminencjo, zostaje nam zapomnieć o Republice Bialeńskiej i dalej iść własną drogą, bez bialeńskich trolli.
(-) Sua Eccelenza

[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Janusz Zabieraj
Odpowiedz

W Dreamlandzie sztuka rozwija się. Każdego przed otwarciem linku ostrzegam. Zostawiam bez komentarza.

[Edit: Link został usunięty podczas interwencji Kongregacji Świętej i Powszechnej Inkwizycji, bowiem przenosił do strony z treściami wysoce niemoralnymi - Wielki Inkwizytor Hieronim Sieniawski, dn. 23.03.2020.] 
(-) bp.  Taddeo van Hälsing-Marcjan-Chojnacki von Hippogriff-Piccolomini
SJ
Wikariusz Generalny
Prefekt Kongregacji ds. Dyscypliny
Markiz Sieny Wschodniej
[Obrazek: biskup.png]
Odpowiedz

Na kanwie powyższej wiadomości i znamiennej wystawy w Królestwie Dreamlandu może warto byłoby podjąć refleksję na temat tego, co jest sztuką, co może zostać za sztukę uznane, a także czy wszelkie wytwory podające się za sztukę (nawet przekraczające granice dobrych obyczajów) winny zostać uszanowane jako wyraz ekspresji? Zachęcam do wyrażania swoich opinii.
Odpowiedz

Prywatnie daleko nam do miana konesera sztuki i obsesyjnego kolekcjonera drogocennych jej dzieł, takich jak obrazy czy rzeźby, lecz uważamy, że mianem sztuki można określić coś (przedmiot - wspominany obraz czy rzeźbę, a także film czy muzykę) co wyszło spod ręki człowieka, nie zaś dzieło (cud?) Matki Natury. Nawet najokazalszych rozmiarów członek ciała, parafrazując popularne wyrażenie z pewnego serwisu ogłoszeniowego - "jedyny taki" czy "niepowtarzalny" - to dzieło natury w postaci większej hojności wspominanej Matki Natury, bądź też w dobie wysoko rozwiniętego przemysłu farmaceutycznego - wytwór farmaceutyki. Naszym zdaniem, szeroko pojętą sztuka to dzieło człowieka - jego rąk i umysłu - a nie elementy świata naturalnego. No ale jak wspominaliśmy - nie znamy się na sztuce, nie rozumiemy jej, więc może jesteśmy w błędzie.
Sanctitas Sua
PIVS LEO PP. II
Patriarcha et Episcopus Rotriae,
Pontifex Optimus Maximus

[Obrazek: 14284382_65e68629ae28be64.png]
Odpowiedz

Dziękuję za opinię Waszej Świątobliwości, aczkolwiek chodziło mi raczej o szerszą, bardziej ogólną refleksję - aniżeli skupienie się na tym, co można zobaczyć na forum dreamlandzkim. Chociaż - nie sposób nie zauważyć - że współczesna sztuka zmierza ku obsceniczności. Wszak twórcy w pewnej mierze przesadnie akcentują goliznę, aby osiągnąć efekt zaszokowania odbiorcy. Mowa tutaj chociażby o teatrze.
Odpowiedz

Widziałem i w sumie moge powiedzieć że ch...owa ta sztuka w Dremlandzie Smile Wink
ks. Janusz Adam Zabieraj
Proboszcz Bazyliki pw. św. Marka w Wenecji
Kawaler Bari
[Obrazek: 32Snu.png]
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • OlaChojnacka
Odpowiedz

(24.03.2020, 12:49:31)Janusz Zabieraj napisał(a): Widziałem i w sumie moge powiedzieć że ch...owa ta sztuka w Dremlandzie Smile Wink

Dreamlandzie*

W kwestii samej wystawę, wcielę się niejako w advocatus diaboli i zapytam Ekscelencję, który rzucił tym linkiem, a po cholerę wchodził w ten wątek? Nazwa wyraźnie odstraszała i sugerowała, że treść w środku nie będzie zachęcała a mimo to zapewne z czystej ciekawości wszedł tam WE, niczym pewien jegomość do burdelu poszukiwać wiernych kobiet. Mi się to osobiście nie podoba, sztuki w tym specjalnie nie ma. Nie da się ukryć jednak, że autor osiągnął swój cel, jemu nie chodziło o ukazanie gołych członków, lecz poczerwienienie co niektórych i to tych, co w swojej diabelskiej ciekawości tam powchodzili...
Jego Ekscelencja ks. gen. Stanisław Dmowski
Szambelan Patriarszy
Prorektor Uniwersytetu Rotryjskiego

[Obrazek: 2147920.jpeg]
Odpowiedz

W Dreamlandzie zostałem niejako wywołany do tablicy przez nordackie trolle w postaci Faradobusa czy Swarzewskiego. Myślałem, że ostatecznie zapomnę o tym pseudo-kraju. Niestety, oni zawsze rzucą kamień do naszego ogródka. Nie dziwi mnie jednak, że ich tak śmieszą, bawią i interesują męskie genitalia - takim "filozofom" na wzór ich greckich, starożytnych odpowiedników również tylko to pstro w głowie. A to świadczy o ich poziomie i ponownie utwierdza mnie w słuszności podjętej wobec nich decyzji - skoro Swarzewski wyrzucił mnie za bramy, ja tam wracać nie mam zamiaru - ale dopnę niedługo pewnego swego guzika. A to już niespodzianka.
(-) Sua Eccelenza

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020