Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawy, Dekrety i Decyzje
Cytat:
[Obrazek: 21i1Z.png]

Decretum
VII VIII A.D. MMXVIII

COOPERATORES VERITATIS

de

Michelangelo Piccolomini

Ja, Aureliusz Wawrzyniec Karol de Medici y Zep, na mocy władzy danej mi przez art. 10 § 2. Konstytucji Zakonnej oraz na mocy Dekretu Biskupa Krakowskiego nr 1/MMXVIII, postanawiam co następuje:

1. Zwalniam Cię z dotychczasowej posługi jako proboszcza w Parafii Katedralnej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mediolanie, jednocześnie zezwalając Ci na przybywanie na terenie owej parafii podczas, kiedy przebywasz w Stolicy Apostolskiej. 
2. Czynię Cię proboszczem Parafii Archikatedralnej pw. świętego Stanisława i świętego Wacława na Wawelu w Krakowie, na terytorium Rzeczypospolitej Obojga Narodów, gdzie odtąd będziesz posługiwał. 
3. Dekret wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.

(-) Aurelius Laurentinus Carolus de Medici y Zep
Generalis Ordinis
Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość oraz Eminencja
x. mgr. net. Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę kardynał de Medici y Zep SJ
Kamerling Stolicy Apostolskiej, Prymas Brodrii, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, etc. etc

[Obrazek: 2Qq1y.png]

GG: 63405247

Cytat:

Decretum
VII VIII A.D. MMXVIII

ORA PRO NOBIS PECCATORIBUS 

de

Silvestro Silwanelli 

Ja, Aureliusz Wawrzyniec Karol de Medici y Zep, na mocy władzy danej mi przez art. 10 § 2. Konstytucji Zakonnej  postanawiam co następuje:

1. Zwalniam Cię z dotychczasowej posługi jako wikariusza w Parafii Katedralnej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mediolanie.
2. Czynię Cię proboszczem Parafii Katedralnej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mediolanie, gdzie odtąd będziesz posługiwał. 

Generalis Ordinis
Kamerling Stolicy Apostolskiej, Prymas Brodrii, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, etc. etc

Cytat:

Decretum
IX VIII A.D. MMXVIII

DEUS IN ADIUTORIUM MEUM INTENDE

Ja, Aureliusz Wawrzyniec Karol de Medici y Zep, na działając w trosce o dobro Towarzystwa Jezusowego,
czynię co następuje:

1. Zwołuję na dzień 11 sierpnia 2018 r. Kongregację Generalną Towarzystwa Jezusowego, której przysługiwały będą wszelkie prawa Kapituły Generalnej. 
2. Zobowiązuję każdego Jezuitę, niezależnie od stopnia w hierarchii kościelnej i zakonnej, do stawienia się na obradach. 
3. Ogłaszam i ostrzegam, że ujawnienie treści tajnych obrad, które odbędą się w podziemiach klasztornych, w Kaplicy pw. św. Franciszka Ksawerego, spotka się z najsurowszą karą. Zakazane są jakiekolwiek formy utrwalania treści rozmów, przekazywania ich treści światu zewnętrznemu, zarówno w trakcie jak i po zakończeniu obrad, a także uleganie jakimkolwiek formom zewnętrznego oddziaływania.
4. Dekret wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.

(-) Aurelius Laurentinus Carolis de Medici y Zep
Generalis Ordinis

Cytat:

Decretum
IX VIII A.D. MMXVIII

DEUS IN ADIUTORIUM MEUM INTENDE

Ja, Aureliusz Wawrzyniec Karol de Medici y Zep, na działając w trosce o dobro Towarzystwa Jezusowego,
czynię co następuje:

1. Zwołuję na dzień 11 sierpnia 2018 r. Kongregację Generalną Towarzystwa Jezusowego, której przysługiwały będą wszelkie prawa Kapituły Generalnej. 
2. Zobowiązuję każdego Jezuitę, niezależnie od stopnia w hierarchii kościelnej i zakonnej, do stawienia się na obradach. 
3. Ogłaszam i ostrzegam, że ujawnienie treści tajnych obrad, które odbędą się w podziemiach klasztornych, w Kaplicy pw. św. Franciszka Ksawerego, spotka się z najsurowszą karą. Zakazane są jakiekolwiek formy utrwalania treści rozmów, przekazywania ich treści światu zewnętrznemu, zarówno w trakcie jak i po zakończeniu obrad, a także uleganie jakimkolwiek formom zewnętrznego oddziaływania.

Generalis Ordinis

Cytat:

Decretum
XVI VIII A.D. MMXVIII

PASCE OVES MEAS

de

Michelangelo Piccolomini 

Ja, Aureliusz Wawrzyniec Karol de Medici y Zep, działając zgodnie z Art. 9, §.1 Konstytucji Generalnej, czynię co następuje:

1. Czynię Cię Progenerałem Towarzystwa Jezusowego.
2. Nadaję Ci wszelkie prawa i obowiązki, które dla tego urzędu przewiduje Konstytucja Generalna.  

Generalis Ordinis

Cytat:

Decretum
VII I A.D. MMXIX

MISEREATUR TUI OMNIPOTENS DEUS

de

Silvestro Silwanelli 

Ja, Aureliusz Wawrzyniec Karol de Medici y Zep, na mocy władzy danej mi przez art. 10 § 2. Konstytucji Zakonnej  postanawiam co następuje:

1. Zwalniam Cię z dotychczasowej posługi jako proboszcz w Parafii Katedralnej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mediolanie.
2. Czynię Cię wikariuszem w Kościele Klasztornym pw. św. Ignacego Loyoli.
3. Wyrażam wolę przywrócenia Ci utraconego zaszczytu probostwa, gdy powrócisz na łono Państwa Kościelnego.

Generalis

Cytat:

Decretum

VII III MMIX A.D.

o obowiązku ukończenia Apostolskiego Seminarium Duchownego

Ja, Michelangelo Piccolomini, na działając w trosce o dobro Towarzystwa Jezusowego oraz mając na względzie właściwe wykształcenie przyszłych członków Zakonu, czynię co następuje:

1. Zobowiązuję każdego nowicjusza do ukończenia Apostolskiego Seminarium Duchownego.
2. Wstąpienie nowicjatu Towarzystwa Jezusowego jest równoznaczne z rozpoczęciem nauk w Apostolskim Seminarium Duchownym.
3. Uzyskanie dyplomu absolwenta Apostolskiego Seminarium Duchownego jest warunkiem niezbędnym do otrzymania nominacji prezbiteratu.

(-) Michael Angelus Piccolomini SJ
Generalis Ordinis

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019