Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: Wilhelm OrańskiKarczma pod Mitrą i Pastorałem
[Obrazek: 2iSML.png]

Karczma pod Mitrą i Pastorałem
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau

[Obrazek: 2FhrC.png]
Odpowiedz

Od dawna był chyba w niej jakiś remont  Wink
/-/ Sanctitas Vestra Silvester I
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc., etc., etc.

Odpowiedz

Być może. Tak czy inaczej cieszyć się trzeba, iż tak ważne dla rotryjczyków miejsce wraca w pełnym blasku.
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

W najnowszych rankingach aktywności Rotria niestety dopiero na 15. miejscu. Na pewno przyczynił się do tego kilkutygodniowy zanik aktywności w październiku. Miejmy nadzieję, że teraz będziemy się już tylko piąć w górę Wink

Cytat:1. Księstwo Sarmacji 2415
2. Republika Bialeńska 2361
3. Królestwo Dreamlandu 1507
4. Królestwo Południolandii 681
5. Królestwo Santery 529
6. Rzeczpospolita Obojga Narodów 416
7. Chanat Kugarski 267
8. Imperium Abachazji 271
9. Trizondal 238
10. Demokracja Surmeńska 228
11. Piza 197
12. Federacja Slawonii 155
13. Królestwo Garapenii 126
14. Królestwo Agurii 119
15. III Państwo Kościelne Rotria 106
16. ZSKHiW 59
17. Mandragorat Wandystanu 47 
18. Imperium Skarlandu 32
19. Królestwo Wurstlandii 29
20. Królestwo Francji i Nawarry 13
21. Republika Parlandii 2
22. Republika Przedruska 0
23. Pustkowia Winków bd.

Odpowiedz

Rzeczpospolita szósta? To straszne.
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

Zdaje mi się, że RON przeważnie balansowała wokół 5. miejsca, chociaż poniżej 6. chyba nie schodziła.

Odpowiedz

Ostatnio była czwarta.
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

Aktywność aktywności nierówna. Nie ma co się przejmować różnicą dwóch pozycji. Problem tkwi głębiej, ale jest wszystkim znany.
Ametyst z rodu Faradobusów
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLANDU
BARON CHIANCIANO TERME, GŁOWA RODU FARADOBUSÓW
[Obrazek: 79_10_09_17_4_06_26.png]

Odpowiedz

Wracając z grobów moich bliskich Medyceuszów w Skarlandzie, dostałem od kamerdynera w Palazzo de Medici pewien anonimowy list. Zaadresowany wyłącznie do mnie. Zdziwiła mnie ta korespondencja, bo zazwyczaj nadawcy się podpisują, a tu takie coś. Dostałem napisany pięknie na maszynie drukarskiej limeryk, którym pragnę się podzielić, bo dość ciekawe to dzieło.

Cytat:Pod płaszczykiem świątobliwości skrywa się dwóch jegomości. Każdy mądry, każdy cwany łże powołując się na Pańskie rany. Pierwszy z nich daleką krainę Vaarlandu zamieszkuje, obleczony w purpurę w herbie patriarszą tiarę uzurpuje. Wielki z niego jest strażnik moralności niczym niedźwiedź co na tarczy nosi, leczy czy prawdą ta moralność z którą jakże się obnosi. Tak naprawdę wilk to chytry w owczą skórę obleczony, który pod osłoną nocy gotów porwać jest owieczki w wierze zagubione.

Drugi niczym święty na ołtarzu jakby z niebios Zbawca zstąpił w swej pokrętnej moralności zgubił cnotę wierności. Raz po raz zmienia fronty licząc na laskę Boskiej opatrzności. Jest to lis zatwardziały nie ufaj mu przechodniu zbłąkany. On Cię wiedzie na manowce tam ograbi i porzuci i nie chybnie zgubi.

Bądźże zatem ostrożny mój wędrowcze, który prawdy o moralności poszukuje, gdyż na świecie tym nie jeden fałszywy prorok nawołuje. Wiedz więc również, że nie każdy święty ten co pod Krzyżem Pańskim klęczy . Świat ów pełen jest świętoszków, którzy pod pozorem pobożności modlą się pod figurą diabła mając pod skórą.
Jego Wielkoksiążeca i Arcykatolicka Mość,
prof. net. Karol II Wawrzyniec kardynał de Medici i Zep

[Obrazek: 2s4JK.png]
Rektor UR, Datariusz Apostolski

Odpowiedz

Zaiste ciekawa twórczość.
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2018 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2018 Styl © iAndrew 2016-2018 Edit © Axwell 2017-2018