Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Synod Sieneński
Potwierdzam swoje przybycie.
Odpowiedz

Czcigodni Bracia.

Rad jestem, że stawiliście na wezwanie Nasze na Synodzie w Sienie. W pierwszej kolejności pragniemy omówić kwestię ważną dla stabilności Państwa Kościelnego i Kościoła Świętego. Wiele razy się zdarzało, że słudzy Kościoła przeciwni byli legalnie obranej władzy Biskupa Powszechnego. Wiele razy podnoszono bunty przeciw patriarszemu autorytetowi oddając ziemię Patrymonium Świętego Pawła pod obcy protektorat. Dlatego też chcemy zapobiec podobnym sytuacją i pragniemy wzmocnić obronność Państwa Kościelnego.

Postanowiliśmy złożyć propozycję Bracią Zakonnym, którzy jeśli przyjmą Naszą ofertę pełnić będą służbę strażników Państwa Kościelnego. Pragniemy by odziały dzielnych Rycerzy stały się gwarantem bezpieczeństwa państwa naszego oraz autorytetu Złotego Tronu. Jeśli Szlachetni Rycerze wyrażą wolę obrony Stolicy Apostolskiej będziemy chcieli by oddziały wiernych Kościołowi Rycerzy stacjonowały na ziemiach Państwa Kościelnego, a w razie gdy zajdzie potrzeba bronić będą jego granic przed uzurpatorami. Rycerze Zakonni będą też gwardią przyboczną patriarchy oraz gwarantem, że nowo obrany patriarcha jest jedynym i prawdziwym zwierzchnikiem Kościoła Powszechnego. Dlatego Chcielibyśmy poznać opinię i propozycję Szlachetnych Rycerzy Zakonnych oraz Czcigodnego Duchowieństwa.
[Obrazek: 65.gif]
Odpowiedz

Wasza Świątobliwość
Wielmożni Kardynałowie
Czcigodni Biskupi

Jeżeli mogę pierwszy
Popieram wniosek Jego Świątobliwości.
Ale żeby Jego Świątobliwość czuła się bezpiecznie od swoich opiekunów, czyli braci zakonnych proponuję
- każdy Zakon rycerski wystawi tą samą liczbę rycerzy - nawet jeśli jeden zakon zbuntuje się , inne będą nadal stać na straży prawa
- wojska zakonne stacjonujące w Rotri nie będą podlegać operacyjnie Wielkiemu Mistrzowi Zakonu, a tylko Patriarsze
- jednostki wojsk zakonnych powinny być co jakiś czas wymieniane - aby nie mogły zacząć prowadzić własnej polityki.
To są moje wstępne propozycję
Jego Eminencja
Andream kardynał von Salza

Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 2U78e.png]
Odpowiedz

Wasza Świętobliwość,
Dostojni Bracia,

Z drobnym opóźnieniem potwierdzam swoją obecność i udział.
/-/ brat Μακαρηος 
Archimandryta Zakonu Bazylianów

GG: 57248945
Odpowiedz

Dziękujemy Wielkiemu Mistrzowi Zakonu Kawalerów Mieczowych. Wasza propozycja Bracie wydaje się słuszna. Mamy jednak pytanie, czy Wielki Mistrz zakonu w razie zagrożenia Stolicy Apostolskiej jest w stanie stawić się w Rotrii i wspomagać patriarchę w  koordynowaniu wojskami zakonnymi? Drugie pytanie brzmi w jakiej liczbie odziały zakonne stacjonowałby w Państwie Kościelnym.

Chcielibyśmy poznać również propozycję i opinię strony Zakonu Szpiytalnego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie.
[Obrazek: 65.gif]
Odpowiedz

W jaki sposób realnie (nie narracyjnie) wojska te mogłyby zapobiegać buntownikom?
Odpowiedz

Ja popieram propozycje Wielkiego Mistrza Seniora. Mam tylko pytanie: czy miałyby to być wojska zaciągnięte w Rzplitej, czy wojska rotryjskie? (kłaniam się tu Gonfaloniere)
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau, Antwerpii i Mediolanu
hrabia Westerlo
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

Wasza Świątobliwość
Czcigodni Zebrani

Nie mogę wypowiadać się w imieniu Zakonu Krzyżackiego, ale uważam że Wielki Mistrz tego Zakonu może wnieść dużo dobrego do tej dyskusji.
Ja uważam, że :
- ilość wojsk - ustalenie ilości wojsk zakonnych jest najmniejszą sprawą, ale myślę, że powinna być ustalona proporcja do innych wojsk znajdujących się w Rotrii
- stawiennictwo - jeżeli któryś z Wielkich Mistrzów dostanie wezwanie o pomoc na PW w RON i nie będzie chorzy - każdemu się to zdarza - to myślę, że stawi się w ciągu 2 godzin od momentu kiedy odbierzemy list. Po pojawieniu się w Rotrii obejmuje dowództwo nad wszystkimi wojskami zakonnymi, do czasu przybycia drugiego Wielkiego Mistrza. Pisze o poczcie RON, ponieważ ja częściej zaglądam do RON niż do Rotrii.
- zapobieganie buntowi - tak samo mogą zapobiegać jak inne wojska i inni uczestnicy. Wiadomo że jest to narracja. Jednak wojska zakonne w swojej historii raczej nie cofali się tylko ginęli
- rekrutacja - każdy z zakonów ma swoją siedzibę w RON, ale możemy zakładać baliwaty w innych państwach. Proponuję formować oddziały w RON i przesyłać je do Rotrii jako do baliwatu.
Rejony rozlokowania oddziałów zakonnych powinny być zaproponowane przez Wielkich Mistrzów i zatwierdzone przez Jego Świątobliwość.
Jego Eminencja

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

Odpowiedz

Ciekawa dyskusja się wywiązała.

Ja zgłaszam jedyny postulat, by wojska zakonne stacjonujące w Rotrii podlegały tylko i wyłącznie Patriarsze we wszystkich sprawach oraz by były samorządne, niezależne od Gonfaloniera Wojsk Patriarszych i innych urzędników. Cel tego jest taki, by w razie buntu choćby i całego państwa przeciw legalnemu patriarsze, miał on do dyspozycji ostatnią deskę ratunku w postaci zakonów, które będą swego rodzaju buforem bezpieczeństwa. Z pewnością zabezpieczy to stabilność władzy Ojca Świętego.
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

Tak jak pisałem wojska zakonne w Rotrii podlegałyby tylko Jego Świątobliwości, a Wielkim Mistrzom tylko na pisemne polecenie Patriarchy - i to w wyjątkowych sytuacjach np. choroby lub ranienia Jego Świątobliwości.
Wasza Eminencja zwróciła uwagę, na sprawy logistycznie. W Zamkach w których by stały wojska zakonne musiałoby być zaopatrzenie dla ludzi i koni na co najmniej pół roku i studnie głębinowe niezależne od wodociągów miejskich. W samym Pałacu Patriarchy powinny być wydzielone rejony, które byłyby umocnione i posiadałyby takie samo wyposarzenie jak zamki. Drugie wyjcie cały Pałac Patriarchy byłby twierdzą.
Jego Eminencja

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019