Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Synod Sieneński
Dlaczego? To mój prywatny zamek.
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau, Antwerpii i Mediolanu
hrabia Westerlo
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

Czcigodny Bracie Jacku
Wiem, że to Brata prywatny zamek i jeszcze raz dziękuję.
Jesteś Bratem - Rycerzem Zakonu Krzyżackiego i jeżeli Brat chce współpracować z innym Zakonem rycerskim wydaje mi się, że powinien mieć Brat zgodę swojego Wielkiego Mistrza.
Ja sam bym czuł się nieswoje, gdybyśmy coś zrobili bez wiedzy W.M. Zakonu Krzyżackiego
Jego Eminencja
Andream kardynał von Salza

Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 2U78e.png]
Odpowiedz

Rozumiem.
Jego Książęca Wysokość
hrabia Westerlo
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

Co do siedziby krzyżackiej w naszym zakonie, to przypominam, że stworzyłem nawet odpowiedni dział, a ziemie czekają już na budowę potężnej twierdzy Wink
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau
[Obrazek: 2URap.png]
Odpowiedz

Bracie Andreamie, nie bądźmy aż tak drobiazgowi. Wielki Szpitalnik może bez mojego pozwolenia oddawać innym do użytku swe prywatne włości. Co innego, gdyby nie były prywatne.
Odpowiedz

Wielmożne Eminencje
Bardzo dziękuję za ziemię na budowę zamku, ale najpierw muszą dostać zgodę na budowę od Patriarchy.
Czcigodny Bracie Stanisławie, dla mnie to nie drobiazgi, tylko lojalność do Ciebie, tak kiedyś ustaliliśmy.
Ale bardzo dziękuję za zaufanie.
Wszystko teraz blokuje decyzja co z Pałacem Jego Świątobliwości
Proszę tylko zauważyć, że nic nie dadzą wielkie wojska, silne umocnienia jak Patriarcha będzie pod opieką inną niż zakonów rycerskich
Jego Eminencja

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

Odpowiedz

Pałac Patriarszy nie musi być twierdzą. Pełni rolę rezydencji Ojca Świętego i niech tak zostanie. W odległości kilkudziesięciu metrów od nowego Pałacu Apostolskiego na wzgórzu Welia znajduje się zamek św. Anioła, który może służyć jako garnizon dla oddziałów zakonnych. Tym bardziej, iż istnieją podziemne korytarze, łączące obie budowle.

Jako doświadczony wojskowy nie chciałbym i nie życzę Ojcu Świętemu mieszkania w koszarach. Dlatego też niech pałac pozostanie pałacem.
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

Racja.
Jego Książęca Wysokość
hrabia Westerlo
Odpowiedz

Dobrze, ale oddziały zakonne będą pełnić wartę w Pałacu Patriarchy
Kto w tej chwili używał Zamku Św. Michała ?
Jego Eminencja

Odpowiedz

Umiłowani Bracia.

Wiele zostało powiedziane, jesteśmy zadowoleni z zaangażowania Braci Zakonnych oraz reszty Duchowieństwa. Skoro omówione kluczowe sprawy tyczące się roli Zakonów Rycerskich w  obronności Państwa Kościelnego należy ustalić w jakiej części i przy jakiej granicy stacjonować będą odziały zakonów. Poniżej przedstawiam mapkę oraz proszę Wielkich Mistrzów by wybrali lokalizację gdzie wzniesione będą twierdze ufundowane z skarbca patriarszego. Prosimy również by Zakony zdecydowały w jakiej liczbie będą stacjonujące wojska zakonne oraz o ich specyfikację 

[Obrazek: FdMhwhP.png]

Pragniemy przypomnieć, iż ziemie Księstwa Urbino nie są zależne od Państwa Kościelnego i są podległe Królestwu Skarlandu.
[Obrazek: 65.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019