Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wilhelm OrańskiSynod Sieneński
#1
[Obrazek: 64062f52831149c9gen.png]

Uroczyste Rozpoczęcie Synodu Sieneńskiego
9 miesiąca listopada AD MMXVI


[Obrazek: ghezzi_synod.jpg]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=g5Y9Rd_-bgE[/youtube]

Nad Państwem Kościelnym Rotria majestatycznie unosił się księżyc w pełni objawiając piękno Bożego stworzenia. Swym srebrzystym blaskiem oświecał nie tylko zatłoczone ulice, pomniki i pałace, ogromne pola i zielone lasy, lecz także iglice wspaniałych świątyń rotryjskich, których Krzyże ukazują moc i chwałę Zmartwychwstanie. Główny blask bił w figurę św. Pawła, który górował nad sieneńską Katedrą Wniebowzięcia Matki Najświętszej, której fasada była głównym świadkiem okrucieństw wyrządzonych przeciwko świętej wierze rotryjskiej. Właśnie przy tym świadku Ojciec Święty Klemens III pragnął rozpocząć Synod, na który zaproszone zostało całe rotryjskie duchowieństwo - biskupi, kardynałowie i kapłani; a także członkowie Zakonu Rycerskiego Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie i Zakonu Kawalerów Mieczowych - aby oni wraz z kościołem byli świadkami scalenia wszelkich ran poczynionych Kościołowi Świętemu.

[Obrazek: AKG284179.jpg]

Kiedy karoce z różnych stron świata dotarły do Katedry, biskup de Medici y Zep przygotował do wyjścia ogromny korowód rycerzy i kapłanów - mających udać się do prezbiterium, gdzie rozpocząć miały się obrady Synodu. Gdy zadzwonił ogromny dzwon św. Wawrzyńca i św. Anastazji, przez nawę główną dało czuć się zapach najlepszego kadzidła. Dało też się zobaczyć alumnów posługujących przy kadzidle; diakona niosącego krzyż; prezbiterów ze sztandarami i figurami Świętych Pańskich, następnie całe dostojeństwo Kościoła - kapłanów w rozetach i stułach, biskupów ubranych w złote kapy z wyszytymi napisami z Pisma Świętego, Książąt Kościoła ubranych we wspaniałe ornamentowe szaty przypominające wyglądem przepych Świątyni Salomońskiej. Na końcu w otoczeniu rycerstwa znamienitych zakonów, ubranych w stalowe zbroje paradne, na lektyce niesiony był Ojciec Święty Klemens III. Patriarcha Rotrii ubrany był w złote mantum, przeszywane najczystszą srebrną nicią, na głowie miał mitrę obszytą trzema warstwami diamentów i rubinów. Na złotych pantoflach wyhaftowane były elementy herbowe domu d'Este y Córdoba, zaś w rękawiczkach dzierżył złoty krzyż. Drugą dłonią zaś błogosławił zebranych w Imię Trójcy Przenajświętszej, z majestatem godnym Ojców Kościoła, którzy nieustannie orędują za nami u Boga. Kiedy korowód dotarł do bogato zdobionego ołtarza Matki Bożej, wszyscy zasiedli do przygotowanych dębowych ław; Ojciec Święty zasiadł wraz z kardynałem Wilhelmem Orańskim i Albertem Orańskim przy czarnym rzeźbionym stole, okrytym purpurowym płótnem, na którym stał antyczny krzyż św. Pawła Apostoła oraz Pismo Święte wraz z Summą Teologicą św. Tomasza z Akwinu. Klemens III wstał ze wspaniałego tronu i przemówił do zgromadzonych:
Wilhelm Jan Orański-Nassau
[Obrazek: 32GnG.png]
Odpowiedz

#2
[Obrazek: 64062f52831149c9gen.png]

Czcigodne Duchowieństwo, Bracia Zakonni.

Wezwaliśmy Was do stawienia się na Synodzie w Sienie, byście swą radą służyli Biskupowi Powszechnemu. Kościół Rotryjski od długiego czasu targany jest licznymi schizmami, które osłabiają autorytet Stolicy Apostolskiej. Aktualną sytuację pogłębia dodatkowo brak dyscypliny wśród kleryków i dygnitarzy kościelnych. Nadeszła jednak pora, by wspólnymi siłami zaprowadzić porządek w Kościele Świętym.

Głównym tematem Synodu będzie jedność Kościoła oraz walka z apostatami i wszelkimi herezjami, które nękają diasporę rotrysjką. W ostatnim czasie byliśmy świadkami kolejnego rozłamu w Kościele Świętym, którego owocem było powstanie apostatycznego kościoła w Pizie. Dlatego też wezwaliśmy Braci Zakonnych z Zakonu Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie oraz Zakonu Kawalerów Mieczowych w Inflantach. Głównym celem spotkania z Braćmi Zakonnymi była chęć omówienia walki ze schizmatykiem - antypatriarchą Piusem V oraz jego kościołem, a także omówienie ewentualnej wyprawy zakonów rycerskich w tamte rejony.

Teraz, gdy problem schizmy się rozwiązał, a pokutnik Severino wyrzekł się herezji, widmo dalszej walki z Pizą zostało oddalone. Nie zmienia to jednak faktu, że Kościół Rotryjski nadal jest narażony na ataki tych, którzy czerpiąc z jego tradycji założyli własne kościoły. Państwo Kościelne przez długi czas było areną walk wielu frakcji politycznych i stronnictw możnych rodów, które kierując się żądzą władzy oddawały Patrymonium Świętego Pawła pod kuratelę obcych mocarstw. Sami nie będąc duchownym wspieraliśmy podobne inicjatywy w Imperium Skarlandu. Niestety wszyscy widzimy skutki naszej niezgody i ciągłej walki. Matka Kościoła, najdłużej istniejąca monarchia teokratyczna leży w gruzach. Trzecia restauracja Państwa Kościelnego dała Stolicy Apostolskiej czas na stabilizację. Jednak wcześniejsze pontyfikaty, pomimo dobrych chęci naszych poprzedników nie przyniosły oczekiwanych skutków. Pragnąc uchronić Państwo Kościelne przed kolejnymi wojnami domowymi i schizmami wezwaliśmy Braci Zakonnych by razem z nami radzili o bezpieczeństwie Patrymonium Świętego Pawła.

Kolejnym powodem, dla którego wezwaliśmy Braci Zakonnych jest nieukończona wyprawa do Wenecji, której inicjatorem jest Jego Ekscelencja Gonfalonier Wojsk Patriarszych. Zależy nam by Bracia Rycerze zaangażowali się w tego typu przedsięwzięcia stanowiąc zbrojne ramię Państwa Kościelnego. Myśląc również o Naszych Braciach Rycerzach rozważaliśmy wyprawę wzorowaną na wyprawie krzyżowej do Ziemi Świętej. Inicjatywa ta wydawała się być interesująca, choćby ze względu na możliwość ożywienia działalności zakonów rycerskich. Jako miejsce wyprawy upatrywaliśmy ziemie dawnego Udzielnego Księstwa Zakonu Templariuszy, lecz z uzyskanych przez Nas wiadomości wiemy, że owe ziemie nie funkcjonują już na mapie świata wirtualnego. Dlatego też liczymy na kreatywność zebranych na Synodzie i z wielką uwagą wysłuchamy propozycji regionu w którym można by takową wyprawę zorganizować.

Umiłowani Bracia! Synod w Sienie odbywa się pod Naszym patronatem, zatem to My będziemy przewodniczyć jego obradom. Nim jednak rozpoczniemy obrady wzywamy Całe Duchowieństwo oraz Braci Zakonnych by stawili się przed obliczem Naszym potwierdzając swą obecność
.


Przyjmijcie Nasze apostolskie błogosławieństwo. Pax Domini sit semper vobiscum.
[Obrazek: 65.gif]
Odpowiedz

#3
Potwierdzam swe przybycie Ojcze Święty oraz deklaruję gotowość do udziału w obradach.
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

#4
Przybywam Wasza Świątobliwość na Twoje wezwanie i jeszcze raz deklaruję wierność oraz chęć aktywnego udziału w obradach Synodu. Piza została dziś zgodnie z Waszą wolą przeze mnie zniszczona i nie został tam kamień na kamieniu.
Odpowiedz

#5
Potwierdzam swe przybycie i jestem do dyspozycji Waszej Świątobliwości
Jego Eminencja
Andream kardynał von Salza

Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 2U78e.png]
Odpowiedz

#6
Potwierdzam swe przybycie i jestem do dyspozycji Waszej Świątobliwości
(-)Tommaso Mancini 


Odpowiedz

#7
Potwierdzam swe przybycie Ojcze Święty oraz deklaruję gotowość do udziału w obradach.
[Obrazek: 2JDws.png]
Odpowiedz

#8
Potwierdzam swe przybycie oraz deklaruję gotowość do udziału w obradach.
Wilhelm Jan Orański-Nassau
[Obrazek: 32GnG.png]
Odpowiedz

#9
Potwierdzam obecność i gotowość do służby.
[Obrazek: 2usMx.png]
 Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

#10
Zgłaszam również swoją obecność.
Jego Wielkoksiążeca i Arcykatolicka Wysokość Trup,
prof. net. Karol II Wawrzyniec kardynał de Medici i Zep
w historii: Patriarcha Leon III, król Skarlandu, Rotrii, Niderlandów, Estelli, 
Wielki Książę Toskanii, książę Surmenii, RONu, margrabia Bialenii.
Obecnie: truchło w grobowej tumbie.

Czasem lepiej dopełnić aktu wiecznej śmierci, niż wiecznie umierać.

[Obrazek: 2s4JK.png]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021