Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Albert OrańskiSystem wojsk prywatnych
#1
Wielce Czcigodny Gonfalonierze,

Jako wieloletni wojskowy, wnoszę o przywrócenie systemu wojsk prywatnych, w formie w jakiej działał on kilka miesięcy temu w Rotrii:

wojska podzielone na: piechotę, konnicę i artylerię w cenie: 50, 100 i 150 Lirów.

Wojska mogłyby być formowane w oddziały według następującego klucza przez ich fundatorów:
- dywizjon/batalion: 330 - 770 ludzi,
- regiment: 1,100 - 2,500 ludzi,
- dywizja: 5,000 - 15,000 ludzi,
- korpus: 15,000 - 45,000 ludzi,
- armia: min. 30,000 ludzi.

Przy ewentualnym wznowieniu systemu proszę o uwzględnienie stanu powołanych już wojsk z dnia anulowania systemu.

Dokumenty: Bulla Fidei Defensor oraz MandatamentumDrugą kwestią, którą pragnę poruszyć jest opracowany przeze mnie system walki, oparty na arkuszu kalkulacyjnym. Walka opiera się na sile poszczególnych oddziałów oraz decyzjach dowódców ilu ludzi wystawić w danej rundzie. Bitwa składa się z 10 rund, a zwycięzcą jest ten, kto po zakończeniu walki posiada większe oddziały. Bawiąc się arkuszem, zauważyłem, iż nie stanowi większego problemu druzgocące pokonanie większego przeciwnika, jeśli zastosuje się odpowiednią taktykę. W bitwie obowiązują następujące zasady:

1. Wojska wystawione w jednej rundzie mogą powrócić do walki dopiero po trzech rundach. Tj. wojska wystawione w 1 rundzie "wracają" do nas w rundzie 4, kiedy to możemy użyć ich ponownie.
2. W każdej rundzie trzeba wystawić wojsko do walki.

Arkusz kalkulacyjny oblicza straty obu stron, a także automatycznie podaje zwycięzcę rundy oraz wojska możliwe do wykorzystania w każdej następnej rundzie. Na koniec orzeka również o zwycięzcy. (Magia matematyki Big Grin ) W systemie zwycięzca rundy traci 5% wojsk, zaś straty przegranego zależne są od różnicy między wielkością walczących w rundzie (im większa różnica tym większa strata przeganego).

Przykład
Jeśli po jednej stronie w danej rundzie stanie 1000 żołnierzy a po drugiej 10000, to straty przegranego są większe, niż gdyby wystawiono 4000 i 5000.

Arkusz w załączeniu. Zapraszam do dyskusji.

*w polu rezultat wyskakuje automatycznie 0 lub 1, jednakże żeby arkusz w dalszej części zadziałał, trzeba w tym samym polu wpisać wartość 1 lub 0 ponownie.


Załączone pliki
.xlsx   Zeszyt (1) — kopia.xlsx (Rozmiar: 13,49 KB / Pobrań: 7)
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

#2
Podpisuje się pod tym rękami i nogami. Należałoby tylko zmienić stopnie generalskie- ganerał dywizji- generał major, Generał broni-generał pułkownik i zlikwidować płce dla oficerów aby zaciąg nie stał się biznesem. Można też wprowadzić żołd np.10% kosztów zaciągu.
[Obrazek: 2usMx.png]
 Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

#3
Uruchominie systemu chyba może zależeć od JŚ który może tylko uwzględnić moje propozycje lub nie. Mam jeszcze jedną: aby przy formowaniuu jednostek doliczać cene sztabu.
[Obrazek: 2usMx.png]
 Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

#4
Słuszna uwaga.
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

#5
Projekt akceptujemy oraz przywracamy system wojsk prywatnych.
[Obrazek: 65.gif]
Odpowiedz

#6
Dziękuję Waszej Świątobliwości za poparcie projektu. Bardzo się cieszę z przywrócenia systemu wojsk prywatnych. Jeśli zaś idzie o system walki, pragnąłbym przed jego wprowadzeniem, wespół z innymi doświadczonymi wojskowymi go dopracować, tak by możliwie najpełniej oddawał realia pola walki.
[Obrazek: 2JWBC.png]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020