Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odprawa
Witam
Dotarłem do Sztabu Generalnego.
Czekam na przybycie pozostałych osób, którym jest drogie bezpieczeństwo Rotrii
Jego Eminencja
Andream kardynał von Salza

Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 2U78e.png]
Odpowiedz

Pod nieobecność Gonfaloniera w imieniu Jego Świątobliwości poprowadzę odprawę.
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

(29.11.2016, 13:52:37)Andream.von.Salza link napisał(a): Czekam na przybycie pozostałych osób, którym jest drogie bezpieczeństwo Rotrii
O, to o mnie mowa. ;D
Zgłaszam się.
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau, Antwerpii i Mediolanu
hrabia Westerlo
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

Także i mi drogie jest bezpieczeństwo Państwa Kościelnego.
Prześwietny Hrabia Księstwa Sarmacji
Hrabia Bracciano w Państwie Kościelnym Rotria
Wojewoda kijowski w Rzeczpospolitej Obojga Narodów
Pułkownik, dowódca Dywizji Zaporoskiej
[Obrazek: 2k8hV.png]
Odpowiedz

Kardynale Orański
Jako, że jest Eminencja, przedstawicielem Patriarchy proszę o poprowadzenie odprawy
Jego Eminencja

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

Odpowiedz

Celem niniejszej dyskusji jest ustalenie formy i wymiaru aktywności militarnej zakonów rycerskich w Patrymonium Świętego Pawła.

Oprócz posiadanych majątków zakony otrzymały po dwie twierdze (dwie ufundowane przez Stolicę Apostolską, dwie przez Ród Orańskich). Lokalizację wszystkich twierdz na terenie Patrymonium obrazuje poniższa mapa:

[Obrazek: 2kkEa.png]

Na czerwono zaznaczone są twierdze, zaś na niebiesko zamki.
Twierdze Zakonu Krzyżackiego: Castello di Rosciano, Twierdza San Alberto, Twierdza Croceburg.
Twierdze Kawalerów Mieczowych: Castello di Petroia, Twierdza San Guglielmo.

Wkrótce ruszy możliwość zaciągania oddziałów wojskowych. Zakony otrzymają wówczas subwencje od Państwa na cele powołania i utrzymania wojsk, a także rozwoju otrzymanych majątków.

Głównym zadaniem zakonów jest więc utworzenie podstawowej linii obrony Państwa Kościelnego do czasu, gdy Patrymonium utworzy własne i lenne oddziały wojskowej. W chwili obecnej Mediolan posiada własne wojsko w liczebności 1 regimentu. Jest jednak zbyt mało do obrony całego kraju.
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

Miałem nadzieję że ktoś się odezwie, trudno
Zakon Kawalerów Mieczowych jest w stanie przysłać 2 pułki piechoty z artyleria i jeden pułk jazdy pancernej
Jego Eminencja

Odpowiedz

Ja wystawie (jak Gonfalonier uruchomi system zaciągu) na razie trzy kompanie piechoty i baterie artylerii. To na początek. Przez najbliszeże minimum 4 miesiące dochody przeznacze głównie na wojsko.
Jego Książęca Wysokość
hrabia Westerlo
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

Na zaproszenie Brata Jacka przybyłem do Sztabu aby wspomóc Was radą w kwestii obronności Państwa Kościelnego. Oto kilka mych uwag. Dla rozjaśnienia załączam mapę.

[Obrazek: 1201568028584d66659609a-467493-wm.png]
Barwą czerwoną oznaczyłem rejony przygraniczne zagrożone bezpośrednim najazdem, natomiast barwą szarą rejony strzeżone przez twierdze zakonne. Patrząc na powyższą mapę strasznie rzuca się w oczy całkowicie odsłonięty obszar na południu, który z powodu słabego ufortyfikowania pozwala potencjalnemu najeźdźcy w ciągu kilku dni zająć Apostolskie Miasto Rotrię oraz splądrować znaczną cześć ziem Państwa Kościelnego. Reasumując jeśli wróg odciąłby Florencję i Bari to reszta południa jest bez szans, a sama stolica będzie zagrożona. Problematyczne jest również odsłonięcie ziem wokół Sieny, która bez posiłków z okolicznych warowni padnie po pierwszym wystrzale. Co do skrawka na północ od Modeny to nie jest tak źle, gdyż w okolicy znajdują się cztery fortece mogące w każdej chwili zatrzymać pochód wroga w głąb kraju.

Polecam zatem skupić się na umocnieniu opuszczonego przez Boga południa i ziem wokół Sieny, gdyż te rejony, ze strategicznego punktu widzenia, są na chwile obecną stracone.
(-) Mateusz von Wolfenstein OT

Brat-rycerz Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 17461255405852c659e60b1-819737-wm.png]
Odpowiedz

Słusznie, twierdze trzeba  obsadzić dlatego wnoszę o budowę armii państwowej utrzymywanej ze skarbu państwa ,
Jego Książęca Wysokość
hrabia Westerlo
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019