Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mandatamentum Gonfaloniera o zaciągu wojsk prywatnych i patriarszych
#1
Cytat:
Apostolskie Miasto Rotria, dn. XXVII m. XI A.D. MMXVI

[Obrazek: rotria_emblemat.png]

Gonfaloniere Wojsk Patriarszych
MANDATAMENTUM


Działając z mocy nominacji i na podstawie Bulli Messis quidem multa, operarii autem pauci z dn. IX IX MMXVI A.D., wypełniając obowiązki wynikające z ww bulli, niniejszym postanawiam co następuje:
I.
Niniejszym dokumentem reguluję kwestie związane z zaciągiem i funkcjonowaniem wojsk prywatnych i patriarszych.

II.
§ 1. Wojska patriarsze i prywatne są zaciągane za pośrednictwem Gonfaloniera Wojsk Patriarszych, który notyfikuje ten fakt w stosownym rejestrze po uiszczeniu przez petenta przewidzianej dalszymi przepisami opłaty.
§ 2. Każdy oddział wojskowy musi posiadać zamek lub twierdzę wyznaczone jako główne miejsce stacjonowania. Właściciel oddziałów może je dowolnie łączyć i przenosić pomiędzy zamkami i fortecami, które posiada lub użytkuje. III.
§ 1. Ustalam opłaty za zaciąg wojsk:
- kompania piechoty - 50 lirów,
- szwadron kawalerii - 100 lirów,
- bateria artylerii - 150 lirów.
§ 2. Pododdziały mogą być formowane w inne formacje, według potrzeby fundatora, dla zapewnienia jak największej mobilności oddziałów i ich zdolności bojowej. Tak też szwadrony i baterie mogą być formowane w dywizjony, zaś kompanie w bataliony, te zaś tworzyć mogą regimenty, a one dywizje. Dywizje można połączyć w korpusy, a te w armie.
§ 3. Ustalam, że zamki będą w stanie pomieścić 10 kompanii, szwadronów lub baterii, a twierdze 30. Nie dotyczy to jednak działań wojennych, gdy w specjalnych okolicznościach dopuścić można stacjonowanie większych ilości oddziałów.IV.
Mocą złożonego poniżej podpisu, poprzez przysługujące mi uprawnienia, czynię ten akt skutecznym z chwilą ogłoszenia w Acta Apostolicae Sedis./-/ Felipe Miguel de Guzman
Gonfaloniere Wojsk Patriarszych
/-/Don Filippo Michael de Medici SJ,
Książę Palestriny
[Obrazek: 2ryzP.png]


OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019