Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porozumienie Carstwa Brodryjskiego
#1
[Obrazek: 5b25259f0f3c231cc358c68911fadfb6.jpg]

W południe, gdy na zegarze przy Pałacu Apostolskim dwie złote wskazówki ogromnego zegara wybiła godzinę dwunastą, na ozdobny, barokowy balkon, umieszczony nad drzwiami, prowadzącymi do ambasady Carstwa Brodrii w Państwie Kościelnym, wyszły trzy persony. Na środku stał Eminencja Wilhelm Orański-Nassau. Po jego prawicy stała Caryca Dostojewska-Swarzewska, po jego lewej stronie Car Pietrow. Z uśmiechami na twarzy machali do zgromadzonego ludu, który zainteresowany przybyciem przed kilkoma dniami obu Carów, tłumnie zgromadził się na placu przed ambasadą. Chwilę później wyszedł młody diakon, który podał zwinięty zwój Eminencji Orańskiemu, ten odczytał dokument, zwany Aktem Pokoju, kończący bratni spór wewnątrz Carstwa Brodrii.


Cytat:
[Obrazek: ?url=upload.wikimedia.org%2Fwikipedia%2F...29.svg.png]

Akt Pokoju

My, Iwan Iwanowicz I, z Bożej łaski i woli Narodu Car Brodrii, gosudar, samodzierżca Wszechbrodryjski, etc., etc., etc., oraz My, Aleksandra Izabella I Dostojewska-Swarzewska, Caryca i Pani Macierzysta Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego, Caryca Rosyji, Królowa Noklezji, Wielka Księżna Bałamucji, Wielka Księżna Czuwacji, Księżna Rusi Batawskiej, Pani na Sankt Aleksandrovie, w obecności Jego Eminencji Wilhelma Jana Orańskiego-Nassau, Księcia Kościoła, Wielkiego Księcia Oranii, etc., etc., etc., którego to stanowimy świadkiem niniejszego aktu, w imię bratniej jedności, pragnąć zachować pokój i dobrobyt Carstwa Brodryjskiego, stojąc na ziemiach Patrymonium świętego Pawła, dnia XIII III A.D. MMXVII, dla dobra naszego i następnych pokoleń, postanawiamy, co następuje:


§1.
Najjaśniejsze Carstwo Brodryjskie podzielone zostaje na dwie części - Carstwo Brodrii Południowej, pod władaniem Aleksandry Dostojewskiej-Swarzewskiej, i Carstwo Brodrii Północnej, pod władaniem Iwana I Pietrowa.


§2
1. Carstwo Brodrii Północnej składać się będzie z ziem oznaczonych w załączniku poniżej numerami: 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 19, 20, 21.
2. Carstwo Brodrii Południowej składać się będzie z ziem oznaczonych w załączniku poniżej numerami: 1, 2, 3, 4, 14, 15, 16, 17, 18.

§3
Ziemie Rusi Batawskiej, za wyjątkiem miasta Patrykpolisu wraz z okolicami, zostają włączone w skład Carstwa Brodrii Południowej.

§4
Wybrzeże Dalekiego Południa oznaczone na załączniku poniżej numerem 4, podzielone zostaje symbolicznie między dwa państwa. Tak też i podzielona będzie stolica Wybrzeża Dalekiego Południa - Południowa Twierdza.

§5
Podział Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego potwierdzi wspólna koronacja dwóch władców państw brodryjskich, przeprowadzona przez Patriarchę Rotryjskiego.

§6
1. Władcy dwóch stron brodryjskich podpisujący niniejszy Akt Pokoju, będą następcami tronu strony przeciwnej. Czyni się tak, aby w przypadku abdykacji jednego z władców, dokonało się zjednoczenie ziem Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego.
2. Fakt zjednoczenia potwierdzi namaszczenie przez Patriarchę Rotryjskiego władcy Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego.

§7
1. Niniejszy Akt Pokoju uznaje się za obowiązujący w momencie podpisania go przez trzy strony i ogłoszenia publicznie na forum rotryjskim.
2. Niniejszy Akt Pokoju spisany zostaje w trzech kopiach, po jednej dla każdej ze stron. Każda strona ma obowiązek opublikowania niniejszego Aktu Pokoju na własnym forum.


(-) Wilhelm Jan Oranje-Nassau
(-) Aleksandra Izabella I Dostojewska Swarzewska, Caryca
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow


Załącznik:

[Obrazek: attachment.php?aid=12]
/-/ Jego Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau
[Obrazek: 2URap.png]
Odpowiedz

#2
Deo gratias! Samemu tak bardzo namawiałem zwaśnione strony do mediacji. Na szczęście teraz się zgodziły, a rozmowy doprowadziły do porozumienia. Bardzo się z tego powodu cieszę.
Odpowiedz

#3
Bóg zapłać Rotrii!
(-) Aleksandra Izabella I Dostojewska - Swarzewska de domo Salazar Savinion 

Caryca Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego, Caryca Rosyji, Królowa Noklezji, Wielka Księżna Bałamucji etc... etc.. etc.

Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej

OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020