Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przysięgi obywatelskie
[Obrazek: vassal.jpg]

Miejsce, w którym mieszkańcy Wielkiego Księstwa Oranii składają przysięgę obywatelską
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau
[Obrazek: 2URap.png]
Odpowiedz

Ja, Hector di Ricci, w pełni świadom swych praw i obowiązków wynikających z przynależności do Wielkiego Księstwa Oranii, przysięgam wierność Wielkiemu Księstwu i Jego prawom. Jeden jest Naród, jeden Wielki Książę i Jeden Bóg w Trzech Osobach. Przysięgam strzec i bronić Wielkiego Księstwa, choćbym musiał przelać całą mą krew. Swymi ustami będę wychwalał wielkość Księcia, który zesłany jest przez Najwyższego Pana. Swoją kulturą i perfekcją dobrze będę się wyrażać o ziemiach, których dobytek przyszło mi pielęgnować. Takoż przysięgam, trzymając swą dłoń na Wielkiej Konstytucji, i podpis swój składam:

(-) Hector di Ricci
Odpowiedz

Cytat:
Ja, Aurelio Bentini, w pełni świadom swych praw i obowiązków wynikających z przynależności do Wielkiego Księstwa Oranii, przysięgam wierność Wielkiemu Księstwu i Jego prawom. Jeden jest Naród, jeden Wielki Książę i Jeden Bóg w Trzech Osobach. Przysięgam strzec i bronić Wielkiego Księstwa, choćbym musiał przelać całą mą krew. Swymi ustami będę wychwalał wielkość Księcia, który zesłany jest przez Najwyższego Pana. Swoją kulturą i perfekcją dobrze będę się wyrażać o ziemiach, których dobytek przyszło mi pielęgnować. Takoż przysięgam, trzymając swą dłoń na Wielkiej Konstytucji, i podpis swój składam:
(-) Aurelio Bentini
Sanctitas Sua
Summus Pontifex Ecclessiae Universalis,
Servus Servorum Dei, 
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc.
Clemens IV
[Obrazek: leon%20iii.png]
Odpowiedz

Ja, Mateusz Adam Sartoneskorsi, SJ, w pełni świadom swych praw i obowiązków wynikających z przynależności do Wielkiego Księstwa Oranii, przysięgam wierność Wielkiemu Księstwu i Jego prawom. Jeden jest Naród, jeden Wielki Książę i Jeden Bóg w Trzech Osobach. Przysięgam strzec i bronić Wielkiego Księstwa, choćbym musiał przelać całą mą krew. Swymi ustami będę wychwalał wielkość Księcia, który zesłany jest przez Najwyższego Pana. Swoją kulturą i perfekcją dobrze będę się wyrażać o ziemiach, których dobytek przyszło mi pielęgnować. Takoż przysięgam, trzymając swą dłoń na Wielkiej Konstytucji, i podpis swój składam:

(-) M.A. Sartoneskorsi
prof. dr net. prezbiter Mateusz Adam Sartoneskorsi SJ
dziekan WNŚ UB oraz WNŚ KAN

[Obrazek: 234f3b66f5fce299gen.png]    [Obrazek: 2x3NF.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019