Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wilhelm OrańskiBulla Ecclesiae in Rotria
#1
Cytat:
[Obrazek: 2mbZ7.png]


BONIFACIUS
Patriarcha et Episcopus Rotriae, Summus Pontifex Ecclesiae Universalis, Servum Servorum Dei, etc., etc., etc., in perpetuam rei memoriam.
  
Bulla
Ecclesiae in Rotria

Stanowimy niniejszym podział administracyjny Kościoła Rotryjskiego na ziemiach Państwa Kościelnego Rotria. Niech Arcybiskup Trydentu swoim duszpasterskim władztwem obejmuje całość Patrymonium Świętego Pawła oprócz Apostolskiego Miasta Rotria, gdzie biskupem jest sam Patriarcha i Republiki Weneckiej, która niech stanie się podległa Biskupowi Wenecji.

Trzy niezależne jednostki administracyjne Kościoła Rotryjskiego od dzisiaj zatem będą w Państwie Kościelnym, to jest Archidiecezja Trydentu, Diecezja Wenecji i Diecezja Rotrii, obejmująca terytorium Apostolskiego Miasta, w którym to władzę biskupią sam Patriarcha sprawuje.

Zezwalamy wymienionym pasterzom sprawować kanoniczną posługę na swoich ziemiach w tym powoływać probostwa i parafie. Od dziś każdy młody kleryk, którego pragnieniem jest służba Kościołowi, nim zacznie swą posługę winien stawić się w Trydencie lub w Wenecji, gdzie uzyska odpowiednie przygotowanie i zostanie inkardynowany na początku swojej kapłańskiej drogi.

Bulla jest skuteczna w mocy prawnej z chwilą złożenia naszego podpisu na dokumencie.

Datum Rotriae, apud S. Paulum, die IV, mensis Maius, anno Domini MMXVII, Pontificatus Nostri primo.


/-/Sanctitas Vestra Bonifacius I
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae, etc.


[Obrazek: 2mUQC.png]
Wilhelm Jan Orański-Nassau
[Obrazek: 32GnG.png]Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021