Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zjazd Rodu Orańskich
Naszym zdaniem ordery domowe powinna przyznawać Głowa Rodu lub kapituła honorowa składająca się z Głowy Rodu i wybranych przez niego familiantów. Orański Order Domowy bezsprzecznie należy odtworzyć. Co do Orderu Lwa Niderlandzkiego - warto się zastanowić.
Odpowiedz

Jeśli nie ma więcej uwag, prezentuję całość prawa rodowego: http://www.rotria.boo.pl/showthread.php?...00#pid8200
Jeżeli jednak jakieś wątpliwości się znajdą, czekam na nie do jutra. Na tym jednak obrady się nie kończą - pojutrze (jeśli nie będzie zastrzeżeń) chciałbym przedstawić jeszcze jeden duży projekt związany z naszym rodem (i nie tylko) oraz zaciągnąć opinii szanownych Familiantów Wink
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau
[Obrazek: 2URap.png]
Odpowiedz

Jeśli nie ma żadnych zastrzeżeń, możemy uznać, że prawo rodowe jest już spisane i czeka na podpis Seniora Rodu.
Teraz kolejna sprawa, którą zapowiadałem. Chciałbym, aby na terenie naszego Wielkiego Księstwa została wzniesiona akademia, która będzie kształcić z zakresu nauk społecznych (np. politologia, socjologia, bezpieczeństwo, stosunki międzynarodowe, itd.). Byłaby to uczelnia rodowa, lecz wykładaliby na niej naukowcy nie tylko z naszej familii, lecz z całego mikroświata, do czego oczywiście będziemy zachęcać. Nazwa robocza to "Akademia Auriaco im. ..." - miło byłoby usłyszeć propozycje co do patrona naszej uczelni oraz opinii na temat nazwy. Wiem, że można by taki wydział otworzyć na Uniwersytecie Rotryjskim, ale zdrowa konkurencja jak najbardziej się przyda Wink Czekam na opinie drogich Familiantów.
Odpowiedz

Ja mogę się zająć jedynie historią wojskowości. Brat Sartenkorsi (proszę wybaczyć jeśli przekręciłem nazwisko) bł rektorem w Niderlandach więc by się przydał.
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau, Antwerpii i Mediolanu
hrabia Westerlo
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

W związku z odpowiedzą mojego przedmówcy chciałbym złożyć moją aprobatę pomocy,
lecz związku z tym, że nauki humanistyczne są w mniejszym stopniu znane mi niż ścisłe, może była to
akademia interdyscyplinarna z różnych dziedzin (wydziałów).
Co do nazwy może pospolicie Akademia (Uniwersytet) Orański. Proponuje też motto
instytucji (miała też moja szkoła średnia) piękne hasło: "discere necesse est"
prof. dr net. prezbiter Mateusz Adam Sartoneskorsi SJ
dziekan WNŚ UB oraz WNŚ KAN

[Obrazek: 234f3b66f5fce299gen.png]    [Obrazek: 2x3NF.png]
Odpowiedz

Z założenia ma być to akademia nauk społecznych, o których dużo można powiedzieć i wiele prac naukowych napisać. Z tego co wiem, w RONie powstaje Infirmeria Litewska, czyli Akademia Medyczna, więc może Brat spróbować wspomóc ich w organizacji, bo na pewno przyda się tam umysł ścisły.
Odpowiedz

Co do stosunków międzynarodowych, mogę wziąć udział w dyskusjach na temat stosunków międzynarodowych, ale nie czuję się na tyle obeznany by pisać samodzielne analizy sytuacji geopolitycznej w mikroświecie.
Jego Książęca Wysokość
Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii, Nassau, Antwerpii i Mediolanu, hrabia Kontich
ambasador Królestwa Dreamlandu
Odpowiedz

W takim razie myślę, że wyczerpaliśmy zasób tematów na niniejszy zjazd. Proszę jeszcze każdego z Czcigodnych Familiantów o złożenie podpisu akceptującego prawo rodowe. Ja swój podpis składam:

/-/ Willem Johannes Oranje Nassau
Odpowiedz

/-/ Frederick Karl Albert van Oranje Nassau
Jego Książęca Wysokość
Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii, Nassau, Antwerpii i Mediolanu, hrabia Kontich
ambasador Królestwa Dreamlandu
Odpowiedz

/-/ Maurits Willem George van Oranje-Nassau
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau, Antwerpii i Mediolanu
hrabia Westerlo
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019