Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Audiencja Jubileuszowa I VII A.D. MMXVII
#1
[Obrazek: Painting_of_popes.JPG]

Audiencja Generalna
I VII AD MMXVII

Po dniu pełnym hucznego świętowania dziesięciolecia istnienia Rotrii, kiedy liczne zastępy wiernych uczestniczyły w obfitych ucztach i zabawach, wieczorem w Pałacu Apostolski zebrała się elita Państwa i Kościoła, by w odświętnie przygotowanej na ten cel sali aleksandryjskiej wziąć udział w Audiencji Jubileuszowej Jego Świątobliwości Bonifacego I, który zapragnął spotykając się ze swymi wiernymi sługami wygłosić do nich swoje słowo.
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

#2
Cytat: napisał(a):
[Obrazek: 2tTGt.png]

Umiłowani Bracia i Siostry,

Nie tak dawno Państwo Kościelne Rotria doświadczyło wojny domowej. Mimo, iż szabla wystosowana była nie w poszczególne persony, istotnie zasłużone dla Patrymonium świętego Pawła, lecz w ich nikłą aktywność, zdaje się iż ostatecznie przywróciła niektórych do życia i gorliwej służby. Mając na uwadze tenże fakt, kierując się miłosierdziem, wolą naszą jest przywrócić stracone ziemie Księstwa Modeny Jego Eminencji Fernandowi Cordobie. Jednocześnie nakazujemy, by do Modeny wróciły pieniądze Księstwa, zdeponowane w Banku Orańskich. Bracie Fernando, zasiądźcie ponownie na Waszym tronie i zarządzajcie swą krainą mądrze, przywracając ją do chwały, z której ongiś słynęła.

Doceniając też wkład, jaki włożyli niektórzy mieszkańcy Państwa Kościelnego w jego rozwój, postanawiamy nadać Księstwo Sieny Palolowi della Chiesa, natomiast Wenecję powierzyć opiece Maurycemu Orańskiemu. Księstwo Parmy zaś pozostaje do odwołania pod opieką i zarządem Wielkiego Księstwa Oranii.

Wszystkim zebranym w tym przewielebnym miejscu niech Bóg błogosławi: Benedicat vos omnipotens Deus, Pater +, et Filius +, et Spiritus Sanctus +
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau
[Obrazek: 2URap.png]
Odpowiedz

#3
Amen. Dziękuję Waszej Świątobliwości za docenienie moich wysiłków.
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau, Antwerpii i Mediolanu
hrabia Westerlo
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

#4
Serdeczne Bóg zapłać. Jak zwykle służyłem tylko Stolicy Apostolskiej.
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019