Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielkoksiążęca Gorzelnia Wina Palonego "Carlito" w Grosseto
#1
[Obrazek: coa_grand_duchy_of_tuscany__medici__by_t...b36nmn.png]

Wielkoksiążęca Gorzelnia Wina Palonego "Carlito"
w Grosseto

[Obrazek: il_fullxfull.782696449_ltkc.jpg]

Gdy Bóg tworzył piękno miał na myśli ją...

Witaj wędrowcze na ziemiach toskańskich! Aktualnie zaszedłeś na prywatne winnice Jego Arcykatolickiej Mości Carla Lorenza de Medici-Zep. Jest to miejsce o tyle piękne, że powstają tu najwybitniejsze trunki nie tylko na całą Rotrię, ale na całą Orientykę. Najwspanialsze czerwone i białe grona umilają nie tylko widok toskańskich pól i wzgórz, ale i smak wszystkich turystów. Mimo iż Toskania słynie z najlepszych i wykwintnych win, to oczkiem w głowie Wielkiego Księcia jest gorzelnia "Carlito", zajmująca się wyrobem najlepszych trunków wysokoprocentowych, m.in. brandy i winiaków.

[Obrazek: DistillDairyPainting.jpg]

Niedaleko od winnic arcykatolickich, w położonym nad rzeką Bishof malowniczym miastku Grosseto znajduje się Wielkoksiążęca Gorzelnia. To tutaj, z winnego miąższu wyrabia się najlepsze trunki toskańskie. Budynek gorzelni stanowi stara huta oraz pobliska szkoła hutników. Kominy przerobiono z kadzi do wytapiania metalu na destylatory, w których fermentują przesłodkie owoce winnych krzewów. W miedzianych kotłach swą fermentację przeżywają hektolitry miąższu winnego, aby w ostateczności wyjść z destylatorów do beczek, gdzie skarlandzkim zwyczajem w drewnie alkohol odpoczywa, nadając trunkowi najwybitniejszy smak. Jakość i rodzaj drewna zależy od wybranego brandy lub winiaka, napełniając napój wybornymi aromatami.


[Obrazek: Art-Painting-Distillery.jpg]

Owocem leżakowania w beczułkach są najdroższe brandy i koniaki, od najzwyklejszych, godnych plebanów V.S., po godne patriarchów i monarchów ekskluzywne X.O. Wielkoksiążęca Gorzelnia Wina Palonego specjalizuje się w wyrobie najlepszego pod słońcem brandy Cardenal Mendoza, Don Carlos, Fernando de Castilla czy Gran Duque d' Alba. Są to alkohole wyrobione na recepturze skarlandzkiej, które kiedyś gościły na monarszym stole, dziś zaś mogą królować na rotryjskich stołach duchownych. Serdecznie zapraszamy do wypróbowania najlepszego brandy pod słońcem oraz do zakupu butelczyny z toskańskiej gorzelni.

[Obrazek: ths-brandy-solera-gran-reserva-cardenal-...e-lujo.jpg]

[Obrazek: gran-duque-dalba-oro-gr.jpg]
Jego Wielkoksiążeca i Arcykatolicka Wysokość Trup,
prof. net. Karol II Wawrzyniec kardynał de Medici i Zep
w historii: Patriarcha Leon III, król Skarlandu, Rotrii, Niderlandów, Estelli, 
Wielki Książę Toskanii, książę Surmenii, RONu, margrabia Bialenii.
Obecnie: truchło w grobowej tumbie.

Czasem lepiej dopełnić aktu wiecznej śmierci, niż wiecznie umierać.

[Obrazek: 2s4JK.png]OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019