Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zjazd Familii Rodu Prześwietnego Medyceuszy i Zepów
Witam Waszą Królewską Mość we Florencji. Jest mi niezmiernie miło ponownie ujrzeć naszą skarlandzką dobrodziejkę. Mam nadzieję, że Wasza Wysokość postanowi zostać z nami troszkę dłużej. W Toskanii możemy uraczyć dobrą i słoneczną pogodę, a klimat podobny jest do skarlandzkiego więc sprzyja wypoczynkowi. Zapraszam również Waszą Wysokość do Palestriny oraz Krakowa gdzie jestem biskupem.

Wasza Arcykatolicka Mość,

głos w kwestii prawa Wielkiego Księstwa zabiorę w późniejszym terminie.
/-/Don Filippo Michael de Medici SJ,
Książę Palestriny
[Obrazek: 2ryzP.png]

Odpowiedz

Czy jest sens wprowadzać w Księstwie system władzy poza silną władzą Księcia? U mnie w Sienie jest Signoria - dzięki aktywności lenników bardzo dobrze funkcjonuje.

Mam pytanie odnośnie obywatelstwa/statusu mieszkańca Wielkiego Księstwa. Czy jest nim każdy Medyceusz-Zep?
Odpowiedz

[Obrazek: marekpawel_sredni.png]
Wasze Wysokości,
Czcigodni Krewniacy!

Z opóźnieniem spowodowanym natłokiem obowiązków zjechaliśmy na zaproszenie do Toskanii, gdzie bije serce rodu Medyceuszy. Ufamy, że Nasza wizyta będzie okazją do pogłębienia więzi, jakie łączą Nas z Naszymi potomkami. Jest Naszym życzeniem, aby każdy członek zacnej Familii pamiętał, że wywodzi się od Zepów i Medyceuszy - że w ich żyłach płynie nie tylko toskańska krew Naszej Czcigodnej i Umiłowanej Małżonki Eleonory, ale także Nasza; a zatem, że każdy jest także potomkiem królów Surmenii i Polski, wielkich książąt litewskich i władców Urbino.

Ponadto pragniemy już teraz, na wstępie, wszystkich członków Naszej Szacownej Familii zaprosić do Warszawy - na królewskim dworze polskim zawsze znajdziecie miejsce. 

Raz jeszcze witamy monarszym pocałunkiem wszystkie Nasze dzieci, ich potomstwo i pozostałych krewnych medycejskich. 

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz z rodu Zepów, 
z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski, 
Książę Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, 
Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, 
Siewierski, Czernihowski, etc. etc. etc., książę Urbino
/-/ Marek Paweł I
Król Polski i wielki książę litewski

Odpowiedz

Cytat:
[Obrazek: 2w5TC.png]

Wasza Królewska Mość Drogi Dziadku!

Witam Cię serdecznie na toskańskiej ziemi. Dziękuję, że odpowiedziałeś na zaproszenie wystosowane przez Jego Arcychrześcijańską Mość i Eminencję mojego Ojca i przybyłeś do Florencji na obrady Zjazdu. Twoja nieprzebrana mądrość i doświadczenie z pewnością przyczynią się do uświetnienia naszego spotkania i pomogą w podjęciu wiążących ustaleń.

Drodzy Familianci!

Wracając do meritum - proponuję aby szef rządu Wielkiego Księstwa (właściwie to nie szef rządu, ale raczej delegat ze strony Wielkiego Księcia, któremu ten powierza część swojej władzy) nosił nazwę Szambelana. Wielki Książę w akcie powołującym Szambelana każdorazowo miałby określać zakres jego uprawnień. Jak oceniacie takie rozwiązanie? Nie sądzę by potrzeba było powoływać konstytucyjnie większą ilość urzędników.

Odpowiedz

Wasza Królewska Mość,

niezmiernie miło widzieć Drogiego Dziadka w pięknej Florencji. Zapewniam też, że wkrótce wybiorę się w podróż do Krakowa, a korzystając z okazji zajadę do Warszawy. Obecność ich Królewskich Mości Marka i Eleonory jest dla mnie zaszczytem, ponieważ im zawdzięczamy powstanie nowego rodu, który połączył Królewski Ród Zepów z Prominentną Familią Medyceuszy.

Odnosząc się do propozycji reform ustroju Wielkiego Księstwa jestem przychylny propozycji ograniczenia aparatu administracyjnego. Obecnie Toskania nie posiada wystarczająco mieszkańców by pozwolić sobie na bardziej rozbudowaną administrację. Można pomyśleć o założeniu Rady Wielkoksiążęcej, w której skład wchodzili by książęta krwi pochodzący z rodu Medyceuszy i Zep, a także Medycejsko- Katalońskiego, których reprezentują Jej Królewska Mość Eleonora i jej brat Książę Kosma. Taka rada mogłaby służyć jako organ doradczy Wielkiego Księcia,jest to niezobowiązująca propozycja. Swoją drogą nie jestem dobrym prawodawcom, więc liczyłem na propozycję i rozwiązania jakie zaprezentuje mój Najdroższy Ojciec.
/-/Don Filippo Michael de Medici SJ,
Książę Palestriny
[Obrazek: 2ryzP.png]

Odpowiedz

Ciekawym pomysłem mogłoby być powierzenie pełni rządów w ręce rodów Medyceuszy i Zepów, z decydującą rolą seniora. Wzorujmy się na oligarchii arystokratycznej.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski, prof. UR

Szlachetny Pan, Pierwszy Minister Signorii Rotryjskiej, Prorektor Uniwersytetu Rotryjskiego, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Rotryjskiego, Dziekan Wydziału Prawa UR, kawaler Orderu Odrodzenia Księstwa Sieny, doktor. net prawa

Odpowiedz

Tak jest, to znakomite pomysły.
Odpowiedz

Najdroższy Mężu, Drodzy Familianci.

Ród, który razem z moim Małżonkiem tworzymy łączy w sobie dwie potężne i szlachetne rodziny, spojone przez  nasz mariaż  w jedną. Każda z tych rodzin jest równie ważna, dlatego należy pamiętać, że każdy nasz potomek jest Medyceuszem jak i Zepem. Według mnie powinniśmy w pierwszej kolejności zająć się prawem domowym naszego rodu. Obecnie ród Medyceuszy i Zepów jest dość spory i rozproszony po całym Polinie . Zmieniła się również sytuacja geopolityczna, gdyż dawne domeny rodowe przestały istnieć wraz z upadkiem Surmenii i Skarlandu. Dawna linia skarlandza osiadła w Toskanii i Rotrii, a surmeńska część rodziny osiadłą w RON i w Urbino. Może w oparciu o traktat małżeński uda się nam wspólnie ustalić i spisać nowe prawo rodowe. Propozycje reform prawa Wielkiego Księstwa Toskanii zostawiłabym na sam koniec. Popieram też propozycje mojego wnuka Filipa i prawnuka Tomasza.

Najdroższy Mężu, przyjmij moje najszczersze gratulacje z okazji objęcia po raz drugi tronu Rzeczpospolitej. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że mój szlachetny małżonek swą modrością i rozwagą zyskał sobie ponownie uznanie szlachty. Nie chciałabym nic obiecywać, gdyż mój czas w mikroświecie jest poważnie ograniczony, ale jeśli taka będzie wola mojego Męża przybędę do Warszawy by mu towarzyszyć i wypełniać obowiązki przynależne dobrej żonie.
Doña Leonor Catalina de Médici - Catalán
[Obrazek: 161bd066c593c8fagen.png]
Odpowiedz

To znakomity pomysł. Co zatem w takim prawie rodowym winno się znaleźć?
Odpowiedz

Mości Książę Paolo,

służymy wszystkim krewnym swą radą, jeśli takowa jest w ich ocenie użyteczna Smile

Mości Książę Filippo,

z radością powitamy Was w Warszawie. Na Zamku Królewskim zawsze znajdują się Komnaty Królewiczowskie, dostępne dla Naszych krewnych.

Don Taddeo,

co prawda nie jest Nasza sprawą, jak rządzić się chce Wielkie Księstwo Toskanii, ale rozwiązanie takie, jak proponujesz, panuje także w Urbino. Wszyscy członkowie rodu Zepów, którzy otrzymali mandat monarszym od księcia/książąt. W Naszej ocenie to efektywne rozwiązanie Smile

Najdroższa Małżonko,

dziękuję za gratulacje i cieszę się, że ponownie mogę cieszyć się Twym wsparciem w sprawowaniu władzy, a poddani moi w Rzeczypospolitej mogą doświadczać Twej matczynej opieki.

Jestem także otwarty na ustalenie prawa domowego. 

Ponadto, odnosząc się do uwagi o liczności Naszych potomków, sugeruję, że warto by stworzyć pełne drzewo genealogiczne, zawierające obecne i wcześniejsze imiona członków, co pomoże postronnym zrozumieć powiązania rodzinne. Czy w Naszej Familii znajdują się osoby, które mogłyby podjąć się tego zadania?
/-/ Marek Paweł I
Król Polski i wielki książę litewski

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019