Państwo Kościelne Rotria
Wniosek o przywrócenie do kardynalatu - Wersja do druku

+- Państwo Kościelne Rotria (https://forum.rotria.pl)
+-- Dział: INSTYTUCJE STOLICY ŚWIĘTEJ (https://forum.rotria.pl/forumdisplay.php?fid=217)
+--- Dział: Pałac Apostolski (https://forum.rotria.pl/forumdisplay.php?fid=104)
+--- Wątek: Wniosek o przywrócenie do kardynalatu (/showthread.php?tid=3181)Wniosek o przywrócenie do kardynalatu - Albert Orański - 22.01.2023

Wasza Świątobliwość, 

Wnioskuję o przywrócenie mnie do kardynalatu. Po powrocie chciałbym aktywnie uczestniczyć w życiu Rotrii oraz pomagać początkującym duchownym. Swoją prośbę motywuję tym że 5 lutego 2019 za pontyfikatu Sylwestra I złożyłem wniosek o emeryturę, gdyż wtedy miałem zanik sił witalnych. Jednocześnie potwierdzam że to ja we własnej osobie, rozmawiałem już z Waszą Świątobliwością w tej sprawie na Discordzie. Wnioskuję też o nadanie mi jakiejś diecezji suburbikarnej.


RE: Wniosek o przywrócenie do kardynalatu - Albert Orański - 23.01.2023

Ponawiam wniosek.


RE: Wniosek o przywrócenie do kardynalatu - Pio Maria de Medici - 25.01.2023

Cytat:
[Obrazek: 120px-Medici_popes.svg.png]


Umiłowany Synu,
Wielebny Albercie,Odpowiadamy pozytywnie na Twój wniosek, który wyraziłeś w ostatniej rozmowie telefonicznej z Nami. Dobrze, że pewne numery chowamy w pamięci i możemy bez zbędnych tytułów porozmawiać, co zawsze w stosunkach z Nami pragnąłeś zachować. Albercie, jak wyraziłeś się osobiście, nie będziemy Cię przywracać do stanu kardynalskiego. Ostatnie wydarzenia domowe doprowadziły do tego, że nie masz zbyt wiele czasu, aby poświęcić go Rotrii - dlatego nie mamy żadnego żalu, a zamiast tego wiele wyrozumiałości i ciepła. Drogi Albercie, jeśli tylko czas Ci pozwoli, gotowi jesteśmy Cię przywrócić - nie do Toskanii, ale do Twego ukochanego Mediolanu, któremu oddałeś całe życie. Dziękujemy za Twoją ofiarną służbę i gotowi jesteśmy Ciebie zawsze przyjąć.
Błogosławimy,
(+) Pius VIII, P.P.RE: Wniosek o przywrócenie do kardynalatu - Albert Orański - 25.01.2023

Dziękuję za odpowiedź.