Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hewret z GerwenuWydarzenia w Księstwie Sarmacji
#31
W dniach 23-24 kwietnia 2022 roku odbyły się wybory do Sejmu LXXII kadencji. Sarmaccy obywatele wybrali pięciu przedstawicieli, którzy będą reprezentować ich w parlamencie. Mandaty poselskie na trzymiesięczną kadencję otrzymali:
– Santiago Vilarte von Hippogriff,
– Anastasia Windsachen,
– Krzysztof Windsor von Hippogriff,
– Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka,
– Damiano ála Triste.


Na 1 maja br. Książę zwołał pierwsze obrady, w czasie których wygłosi przemowę, a nowo wybrani Posłowie oraz Posłanki złożą przysięgę.

Do Trybunału Koronnego wpłynął protest wyborczy, który może spowodować powtórzenie wyborów. Sprawa obecnie jest procedowana w sądzie.

Równolegle do wyborów odbyło się referendum konstytucyjne w sprawie przyjęcia nowej Konstytucji Księstwa Sarmacji podpisanej dnia 19 kwietnia 2022 roku. Książęca Komisja Wyborcza stwierdziła, że Konstytucja Księstwa Sarmacji z dnia 19 kwietnia 2022 roku została przyjęta.
Wyniki głosowania na poszczególne opcje:
ZA — 39 głosów (14 wyborców);
PRZECIW — 19 głosów (7 wyborców);
GŁOS PUSTY — 9 głosów (4 wyborców).
(-) Luis Adonju
Odpowiedz

#32
Aktualizacja ws. protestu wyborczego.
Zapadł wyrok - wybory zostały uznane za nieważne.
https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=...09#p367009
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
[Obrazek: 1125.png]
Odpowiedz

#33
9 maja minął rok od wyboru JKM Arkadiusza Maksymiliana na tron sarmacki. Z tej okazji odbyła się uroczystość w Pałacu Książęcym, gdzie przedstawiono oficjalny portret władcy. Również wyemitowano specjalny znaczek, zorganizowano rajd konnyodbyła się defilada wojskowa oraz przeprowadzono rocznicowy Q&A i wywiad z Księciem.

Anastasia Windsachen została powołana przez Księcia na nowego Kanclerza Księstwa Sarmacji. Skład nowej Rady Ministrów wygląda następująco:
1. Santiago Vilarte von Hippogriff – Podkanclerzy oraz Minister Finansów;
2. Damiano Windsachen – Minister Spraw Wewnętrznych;
3. Krzysztof Windsor–Windsachen – Minister Kultury.


Nowym Namiestnikiem Starosarmacji został Damiano Windsachen. Zastąpi on na stanowisku Bartosza von Thorn-Janiczka, który pełnił te funkcję przez wiele miesięcy.

Kanclerz odwołała JKW Filipa I Gryfa z urzędu Prefekta Generalnego, a na jego miejsce powołała Olę Marcjan-Chojnacką.

W dniach 7-8 maja br. zostały przeprowadzone ponowne wybory do Sejmu LXXII kadencji. Mandaty poselskie uzyskali:
1. Santiago Vilarte von Hippogriff (Partia Sarmacka):
2. Anastasia Windsachen (Partia Sarmacka);
3. Krzysztof Windsor–Windsachen (Partia Sarmacka);
4. Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka;
5. Bartosz von Thorn-Janiczek
.


Przedstawiono program z okazji obchodów XX-lecia Księstwa Sarmacji, który jeszcze może ulec zmianie. Zapraszamy do śledzenia odbywających się atrakcji oraz wzięcia w nich udziału. Dziś został ogłoszony pierwszy konkurs — Libertomania.

Reprezentacja Starosarmacji w piłce nożnej znów zmieniła trenera. Tym razem stery przejęła Fatima von Hohenburg Marcjan-ChojnackaPiotr vel Bocian przeprowadził z tej okazji wywiad z nowo wybraną selekcjonerką.

Ogłoszono Multiplayer w Crusader Kings 2 z okazji XX-lecia KS. Zapraszamy do wzięcia udziału 27 maja o godzinie 20 na serwerze discordowym Sarmacji.

Jego Książęca Mość ogłosił konkurs na nowe tło strony głównej Księstwa Sarmacji.

Agencja kosmiczna BAZTEK przedstawiła hipotezę na temat obecności wody na Pollin-1.
(-) Luis Adonju
[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Vilarte
Odpowiedz

#34
Co tam słychać w Sarmacji.
Tymoteusz Dostojewski 
Baron Arrezo

Odpowiedz

#35
Wielmożna Wicehrabina Windsachen ogłosiła turniej rycerski w swoim lennie. Każdy chętny może stanąć do pojedynku na polach Everrun. Do wygrania nagrody pieniężne, chwała i specjalna niespodzianka. 
Więcej szczegółów w artykule ->
https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/13353/5
Odpowiedz

#36
Może Jego Eminencja Ametyst spróbuje.
Tymoteusz Dostojewski 
Baron Arrezo

Odpowiedz

#37
Nie, bo na Rusi nie było jakiegoś skakania na koniach w pomieszczeniu. Ja umiem co najwyżej pić z drużyną.
Amethystus cardinalis Faradobus marchio Mediolani
Secretarius Status Sanctae Sedis · Universitatis Rotriensis Rector Magnificus
[Obrazek: 99633905753129374.png]
Odpowiedz

#38
Dnia 26 lipca odbyła się Gala Wręczenia Nagrody im. JKM Arkadiusza Maksymiliana. Nagrode uzyskał Damiano Windsachen. 
->
https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/13356/3
[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Tymoteusz Dostojewski, Vilarte
Odpowiedz

#39
20 lipca Jego Książęca Mość dokonał zmiany na Dworze Książęcym, odwołując Prześwietną Hrabinę Marcjan-Chojnacką i powołując na jej miejsce Wicehrabinę Windsachen, dotychczasową MSW oraz Podkanclerz. Wielmożna pełniła funkcje rządowe, nieprzerwanie od 23 listopada 2021

Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian ogłosił zaręczyny  z Hrabiną Marcjan-Chojnacką. Dalsze komunikaty będą w tej sprawie ogłaszane.

W Hasselandzie rozpoczął się okres aktywności legislacyjnej. Między innymi usunięto medal sportowy oraz zaczęta debatować nad orderami czy narodową rośliną.

Kościół Sarmacki poszerzył się o kolejną jednostkę administracyjną, ustanawiając Parafię św. Jerzego w Everrun.

Działalność zaczęła również Agencja Reklamowo-Kreatywna "Adverta", która oferuje wykonanie grafik, stron internetowych, filmy czy copywrithing.

Sierpniowe wybory czyli przedostatnie w 2022 się zakończyły. Odnotowano najniższą w ostatnich czasach frekwencję (57%) oraz najwięcej głosów pustych (5 wyborców). Spośród 8 kandydatów  na zwycięskie pięć miejsc wybrano:

Orjona markiza Surmę,
Severina wicehrabię le Droit,
Krzysztofa wicehrabię Windsora-Windsachena,
Santiago Vilarte diuka von Hippogriffa,
Antoniego Kacpra markiza Burbon-Contiego

Do Sejmu zaś nie dostali się:
Xavier kawaler von Hippogriff
Stanisław baron Wieniawa
Bazyli Izaak kawaler von Hohenburg M-C

Oznacza to, że dzisiejsza Rada Ministrów posiada większość w Sejmie.

Ogłoszono wznowienie inicjatywy JKW Ivo Hugona pt. Tydzień z lennem.
~Bazyli I. von Hohenburg,
Ambasador Księstwa Sarmacji
Odpowiedz

#40
[pismo][justify]W Księstwie Sarmacji ostatnio przypadł 500. dzień panowania Jego Mości Arkadiusza Maksymiliana. Z tej okazji odbyły się uroczystości na Discordzie, gdzie tradycyjnie przemawiano czy prowadzono luźne rozmowy. Dla uczestników spotkania została przygotowana specjalna gra w formie mini teleturnieju. Oprócz tego monarcha wręczył wsie lenne. Arkadiusz Maksymilian tego dnia otrzymał wiele prezentów oraz życzeń – m.in.: własny szybowiec, emisję specjalnego znaczka od rządu, a także uchwałę Sejmu, w której parlamentarzyści podziękowali mu za dotychczasową służbę.

Z inicjatywy Diuka Alfreda Fabiana von Hohenburg Tehen-Dżeka ponownie możemy spędzić jesienne dni na grzybobraniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych grzybiarzy z całego mikroświata!

Odbyło się nieoficjalnie referendum konsultacyjne, które miało na celu pomóc w napisaniu m.in. nowego Kodeksu Sprawiedliwości czy nowej ustawy o prefektach. Pod tym linkiem można zapoznać się z wynikami.

W Sejmie trwa debata nad dwoma projektami. Pierwszy to Projekt Ustawy o obywatelstwie, natomiast drugi to Projekt Kodeksu Sprawiedliwości. Autorem projektów jest Poseł Severin le Droit.

Nastąpiła zmiana Marszałka Dworu Książęcego. Książę odwołał dotychczasową Marszałek Wicehrabinę Anastasię Windsachen. Zastąpiła ją Jej Książęca Wysokość Fatima Popow-Chojnacka, książęca małżonka, która w przeszłości obejmowała już urząd Marszałka Dworu.

Z inicjatywy Damiano Windsachena oraz Luisa Adonju powstał Mikronacyjny Instytut Astronomiczny, który ma na celu zrzeszanie osób z całego mikroświata interesujących się v-kosmosem. Odbywa się właśnie pierwsza konferencja w mieście Bazylea. Zapraszamy!

17 września rozpoczął się XXIII v-mundial, którego gospodarzem jest Księstwo Sarmacji. Zapraszamy do specjalnego działu, gdzie m.in. można śledzić wyniki drużyny, podyskutować czy obstawić mecze.

Królestwo Hasselandu przyjęło nową ustawę o finansach publicznych.

Książęcej Siły Zbrojne ponownie reaktywowały Służbę Dyżurną. Również pojawiły się artykuły napisane przez żołnierzy w Żołnierzu Sarmackim, czy w Wieściach z poligonu. Celem KSZ jest ponowne uaktywnienie wojska.[/justify][/pismo]
~Bazyli I. von Hohenburg,
Ambasador Księstwa Sarmacji
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2023 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2023 Styl © iAndrew 2016-2023 Edit © Axwell 2017-2023