Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hewret z GerwenuWydarzenia w Księstwie Sarmacji
#41
(27.09.2022, 19:02:51)Bazyli von Hohenburg napisał(a): [pismo][justify]W Księstwie Sarmacji ostatnio przypadł 500. dzień panowania Jego Mości Arkadiusza Maksymiliana. Z tej okazji odbyły się uroczystości na Discordzie, gdzie tradycyjnie przemawiano czy prowadzono luźne rozmowy. Dla uczestników spotkania została przygotowana specjalna gra w formie mini teleturnieju. Oprócz tego monarcha wręczył wsie lenne. Arkadiusz Maksymilian tego dnia otrzymał wiele prezentów oraz życzeń – m.in.: własny szybowiec, emisję specjalnego znaczka od rządu, a także uchwałę Sejmu, w której parlamentarzyści podziękowali mu za dotychczasową służbę.

Powinniście przemianować Grodzisk na Ark-Adiusz.
Amethystus cardinalis Faradobus marchio Mediolani
Secretarius Status Sanctae Sedis · Universitatis Rotriensis Rector Magnificus
[Obrazek: 99633905753129374.png]
Odpowiedz

#42
[pismo][justify]W ostatnich dniach ponownie doszło do zmian personalnych na różnych szczeblach władzy. Wielmożny Krzysztof Windsor-Windsachen został Prefektem Generalnym, a Remus Wayslog — Prefektem. W Sejmie mandatu zrzekł się Jaśnie Wielmożny Severin le Droit, a na jego miejsce wszedł Poważany Bazyli Izaak von Hohenburg. W skład Dworu Książęcego na urząd Sekretarza Koronnego został powołany Jaśnie Wielmożny Bartosz von Thorn-Janiczek. W Trybunale Koronnym również wybrano nowego asesora — Jaśnie Oświeconego Piotra de Zayma.

Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian zastosował prawo łaski wobec Burka, który został wcześniej skazany na karę banicji.

Książę Arkadiusz Maksymilian ogłosił termin wyborów do Sejmu LXXIV kadencji. Głosowanie odbędzie się na początku listopada.

Zakończyła się I Konferencja Mikronacyjnego Instytutu Astronomicznego. Ustalono zmianę nazw księżyców Pollinu z Pollin - 1 na Luna oraz z Pollin - 2 na Gjall oraz został uchwalony dla całego Pollinu dzień 7 kwietnia jako dzień planety karłowatej 1 - Numbres.

Jaśnie Oświecony Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek wystartował z nową inicjatywą — "Daj serce". Inicjatywa ta ma na celu obudzić i skłonić do większego dawania serc pod artykułami oraz ich tworzenia. Codziennie odbywa się losowanie, w którym można wygrać 15 000lt. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Dwór Książęcy ogłosił jesienny konkurs pt. "Książę kupi Twój obraz". Zwycięzca dostanie nagrodę w postaci 20 000lt oraz jego obraz zawiśnie w wiejskiej posiadłości Księcia w Koronowie. Każdy może wziąć udział, zapraszamy!

Nadal można wziąć udział w inicjatywie Grzybobranie.

Trwa XXIII edycja v-mundialu w Księstwie Sarmacji. Jesteśmy coraz bliżej fazy pucharowej. Zapraszamy do śledzenia wyników meczów oraz komentowania.[/justify][/pismo]
~Bazyli I. von Hohenburg,
Ambasador Księstwa Sarmacji
[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Vilarte
Odpowiedz

#43
[pismo]W życie weszła nowa Ustawa o obywatelstwie sarmackim.

Rada Ministrów ustanowiła nowy podatek dzienny. Jest to jedna ze zmian nowej Ustawy o finansach publicznych.

Sarmacka Liga Piłkarska ogłosiła wybory na nowego Prezesa. Na razie zgłosiła się jedna osoba – obecny Prezes SLP Antoni Kacper Burbon-Conti. Zapraszamy chętnych do zgłoszenia swoich kandydatur, ale również do objęcia jednej z wolnych drużyn.

Nadal można wziąć udział w konkursie "Książę kupi Twój obraz!".

Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek wyszedł z nową inicjatywą z okazji Halloween – Cukierek albo Psikus. Można wygrać nagrody lub kupować rzeczy w specjalnym sklepie w aplikacji, a nawet kraść innym cukierki! Zapraszamy do wspólnej zabawy! Dwór Książęcy dołączył się do akcji i ogłosił konkurs na Najstraszniejszy Strój Halloweenowy.

Minister Kultury Krzysztof Windsor-Windsachen zaprasza wszystkich na bal z okazji rocznicy objęcia urzędu.

W Starosarmacji trwał nabór na nowego Namiestnika. Jedynym kandydatem jest Orjon Surma. Niebawem rozpocznie się głosowanie.

Tydzień temu zakończyliśmy fazę grupową v-mundialu. Do fazy pucharowej dostali się: Hasseland, Cesarstwo Niemieckie, Austro-Węgry, Sclavinia, Dreamland, Leocja, Trizondal i Wandystan. W sobotę 22 października zostały rozegrane mecze ćwierćfinałowe o awans do półfinału, do którego dostała się Leocja, Austro-Węgry, Wandystan oraz Sclavinia. W finale zobaczymy reprezentacje Sclavinii oraz Austro-Węgier. Leocja oraz Wandystan zagrają mecz o trzecie miejsce. Zapraszamy do śledzenia v-mundialu w specjalnym dziale.[/pismo]
~Bazyli I. von Hohenburg,
Ambasador Księstwa Sarmacji
Odpowiedz

#44
[pismo]W ubiegły weekend odbyły się wybory do Sejmu LXXIV kadencji. W wyborach udział wzięło 26 osób. Wolą Narodu nowymi Posłami zostali: Santiago Vilarte von Hippogriff, Antoni Kacper Burbon-Conti, Piotr de Zaym, Jakub Wysocki oraz Bazyli Izaak von Hohenburg M-C.

Nowy Sejm zjechał się na pierwsze obrady w poniedziałek 7 listopada. Na tradycyjnej uroczystości orędzie wygłosił Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian, a nowi Posłowie złożyli swe ślubowanie.

W tym czasie, gdy Sejm nowej kadencji rozpoczyna swoją pracę, zmiany dotknęły Radę Ministrów. Od 7 listopada swoje urzędowanie rozpocznie nowy Kanclerz w osobie Diuka Alfreda Fabiana von Hohenburg Tehen-Dżeka. Taką decyzję ogłosił Książę Arkadiusz Maksymilian kilka dni wcześniej. Nowy Kanclerz ogłosił skład swojego rządu oraz wydał artykuł ze swoim programem działań. Zaprzysiężenie rządu odbędzie się w najbliższy piątek, 11 listopada o godzinie 14:00.

Stary Sejm zdążył uchwalić jeszcze nowy Kodeks Sprawiedliwości — autorską inicjatywę markiza le Droita.

Również ubiegły rząd wydał nowe rozporządzenie regulujące kwestię znaczków pocztowych.

Zakończyliśmy XXIII edycję v-mundialu w Księstwie Sarmacji. Mistrzem okazała się reprezentacja Sclavinii. Drugie miejsce zajęły Austro-Węgry, a trzecie miejsce przypadło Wandystanowi. Książę Arkadiusz Maksymilian wygłosił kilka słów o v-mundiale.

Nową aktywność Sarmacja wykazała także na polu międzynarodowym. W ostatnim czasie Książę Arkadiusz Maksymilian przyjął w swojej koronowskiej rezydencji delegację ze Związku Winkulijskiego. Podczas spotkania podpisano umowy międzynarodowe o podwójnym obywatelstwie. To dobry krok ku dalszemu rozwojowi relacji winkulijsko-sarmackich.

Diuk Piotr de Zaym został ponownie Lordem Strażnikiem Pieczęci Hasselandu. Pierwszym jego działaniem jest zaproponowanie zmiany Ustawy o odznaczeniach Królestwa Hasselandu oraz komunikat o stanie szlachty.

Lord Szambelana zachęca do skorzystania z Portu w Angemoncie.

Tradycyjnie, Książę Arkadiusz Maksymilian wraz ze swoją małżonką Jej Książęcą Wysokością Fatimą przenieśli się do wiejskiej rezydencji w Koronowie pod Grodziskiem. Książęca para do Grodziska wróci w połowie grudnia. Oprócz tego do Koronowa przeniesione zostały książęce biura.[/pismo]
~Bazyli I. von Hohenburg,
Ambasador Księstwa Sarmacji
Odpowiedz

#45
Ekscelencjo Ambasadorze,

a jak z ogólnymi wskaźnikami aktywności w Waszym państwie? Odczuwalne drżenia, czy względnie stabilnie, jak zazwyczaj w Sarmacji bywa? Smile
/-/ prof. dr hab. net. Ksawery kardynał van Berden
Świętego Kościoła Rotryjskiego Kardynał Senior
[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Vilarte
Odpowiedz

#46
@Ksawery van Berden odpowiedziałbym, że w dłuższym okresie to zawsze była sinusoida, ale trzymamy się Smile Np. już jutro rusza u nas Rajd Hasselandzki:
https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/13455/4

Nadchodzi także nowy sezon ligi sarmackiej:
https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/13460/3

Robimy swoje Smile
Odpowiedz

#47
O, a więc jednak! Sam jestem ciekaw, jak ta aktywność wygląda w różnych państwach Wink
/-/ prof. dr hab. net. Ksawery kardynał van Berden
Świętego Kościoła Rotryjskiego Kardynał Senior
Odpowiedz

#48
Już niebawem czeka nas coroczna gala rozdania Złotych Wędek 2022. Ogłoszono pierwszy etap popularnego plebiscytu — do 22 stycznia, wszyscy mogą zgłaszać swoich kandydatów do nominacji. Później odbędzie się głosowanie. Przypominamy, że Złote Wędki są wynagrodzeniem osób, projektów czy instytucji, które szczególnie nadały kształt temu, jak Sarmacja wyglądała w minionym roku.

8 stycznia Książę Arkadiusz Maksymilian ogłosił zamianę na szczytach władz. Odwołany został Diuk Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, dotychczasowy Kanclerz, a jego miejsce zajął dotychczasowy Podkanclerzy — Baronet Benjamin Rockwell. Rząd oficjalnie rozpoczął urzędowanie dwa dni później, a w jego skład jego weszli: Piwski Sroczyński — Minister Spraw Regionalnych i Podkanclerzy; Orjon Surma — Minister Infrastruktury oraz Jakub Wysocki — Minister Kultury i Narracji.

11 stycznia Księstwo Sarmacji obchodziło Dzień Pamięci Narodowej. Jest to szczególny dzień, który jak żaden inny, łączy się ze sferą realną, bowiem w tym czasie wspominamy członków sarmackiej społeczności, którzy realnie zmarli. Wiemy o sześciu takich osobach, lecz z pewnością tych, o których nie wiemy jest znacznie więcej.

Książę Arkadiusz Maksymilian ogłosił wybory do Sejmu LXXV kadencji. Odbędą się one w pierwszy weekend lutego.

Starosarmacja kontynuuje dalszy proces odbudowy. Najważniejsze — przyjęto nową Konstytucję, fundamentalny akt prawny. Następnie zaczęto zmieniać dekrety — na pierwszy ogień poszedł Dekret o Sejmiku Koronnym. Sam Sejmik zyskał nowego Marszałka — Poważanego Szymona Szafrańskiego. Markiz Antoni Kacper Burbon-Conti został Rzecznikiem Starosarmacji, czyli według nowej Konstytucji, będzie on zastępcą Namiestnika. Także przybyło kilku nowych obywateli oraz otwarto Filharmonię Odrodzenia.

Zmiany kadrowe dotknęły Sejm. Przez swoją nieobecność Baronet Bazyli Izaak von Hohenburg przestał być Marszałkiem Sejmu oraz Posłem. Nowym Marszałkiem został dotychczasowy wicemarszałek Markiz Antoni Kacper Burbon-Conti, a jego zastępcą został Wicehrabia Jakub Wysocki. Do grona Posłów dołączył Kamiljan de Harlin von Wespucci.

W Hasselandzie także nastąpiły zmiany. Nowym Lordem Stewardem został Poważany Piwski Sroczyński. Z tej okazji wygłosił orędzie.

W Sejmie trwa debata nad projektem zmiany Ustawy o finansach publicznych autorstwa Kanclerza, Sławetnego Benjamina Rockwella.

Z inicjatywy Krzysztofa Windsor-Windsachena, Piwskiego Sroczyńskiego oraz Santiago Vilarte von Hippogriffa powstał Kościół Powszechny Pollinu.

Diuk Santiago Vilarte von Hippogriff został administratorem Mikronacyjnej Ligi Kobiet. Każdy fan piłki nożnej może dołączyć do ligi i spróbować swoich sił w prowadzeniu drużyny. Zapraszamy!

Zapraszamy ponownie do przeczytania artykułów napisanych przez naszych obywateli — "Fimowy związek", "Zaginiony skarb Vinety cz. 2", nowe wydania gazety "The Head", "Skąd pochodzimy? Opowiadanie SciFi", czy możemy poznać nowe sarmackie rośliny.


Przekazuję również, że nasz Ambasador został odwołany z funkcji.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
[Obrazek: 1125.png]
[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Vilarte
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2023 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2023 Styl © iAndrew 2016-2023 Edit © Axwell 2017-2023