Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hewret z GerwenuWydarzenia w Księstwie Sarmacji
#61
Książę Arkadiusz Maksymilian ogłosił wybory do parlamentu kolejnej kadencji, które odbędą się w dniach 5-6 sierpnia. Pojawiły się pierwsze programy wyborcze – "Wybory do Sejmu i partia", Przyszła partia", "Czerwony, okrągły przycisk czeka. Trzeba go tylko nacisnąć" – i ogólne opinie na temat sarmackiej sceny politycznej ("Polemika przedwyborcza albo troska o jakość debaty politycznej").

Na mocy decyzji podjętych przez Jego Książęcą Mość, dokonały się zmiany personalne w sarmackim Korpusie Dyplomatycznym. Pełna lista zmian dostępna tutaj.

24 czerwca odbyła się konferencja prasowa Rady Ministrów. Kanclerz odpowiedział na pytania obywateli oraz przedstawił dalsze plany rządu.

W Sejmie aktywnie. Na opinię NIA czeka obywatelski projekt o zwolnieniach z podatków oraz projekt ustawy o rodach. Przyjęto projekt ustawy o Biurze Legislacyjnym, która już weszła w życie. Został także odrzucony projekt ustawy o regencji.

Na rynku pojawiła się kolejna narracyjna firma budowlana. Agencja Promocji Księstwa Sarmacji próbuje swoich sił w działalności budowlanej i inżynieryjnej. Zapraszamy gości zagranicznych do współpracy!

Dla fanów piłki nożnej mamy wieści o meczach ligowych oraz Pucharowy w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej. Wojskowi mogą przeczytać wieści z poligonu oraz o fotylii hasselandzkiej. Za to historycy mogą zobaczyć pierwszej efekty nowopowstałego Instytutu Historii Kasztelanii Czarnoleskiej.

W tym miesiącu obchodziliśmy 22. rocznicę powstania Królestwa Hasselandu. Oficjalne obchody odbyły się 9 lipca na sarmackim serwerze Discord. Tradycyjnie odbyły się przemowy, defilada wojskowa, część rozrywkowa oraz nadanie wsi i odznaczeń. Także z tej okazji można było nabyć specjalny znaczek, zorganizowano wystawę oraz defiladę wojskową KSZ. Zapraszamy też do zapoznania się z artykułami, które przybliżają nam historię Hasselandu.

Rozpoczął się letni event. Pierwszymi inicjatywami są konkurs malarski, akcja wysyłania pocztówek oraz konkurs filmowy. A już w tę niedzielę o 19:30 – letnie spotkanie Sarmatów. Zapraszamy do wzięcia udziału i śledzenia letnich eventów.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
[Obrazek: 1125.png]
[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Vilarte
Odpowiedz

#62
W pierwszy weekend sierpnia odbyły się kolejne wybory do sejmu, tym razem siedemdziesiątej siódmej kadencji. Spośród dziewięciu kandydatów wybrano pięciu, którzy zostali nowymi posłami. W sejmowych ławach zobaczymy: Santiago Vilarte von Hippogriffa, Filipa I Gryfa, Orjona Surmę, Heinricha Ranveschtava oraz Esmunda Tilsaurt. Dwie ostatnie osoby parlamentarzystami zostali po raz pierwszy. W głosowaniu udział wzięło 29 osób z 49 upoważnionych do głosowania. Szczegółowe wyniki pod tym linkiem.

We wtorek 9 sierpnia, nowy sejm zainaugurował swoją działalność. W posiedzeniu udział wziął Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian, który podczas przemowy pogratulował nowo wybranym oraz ogłosił, że funkcję szefa rządu będzie pełnił dalej JKW Filip I Gryf. Posłowie złożyli także poselskie ślubowanie, a przed nimi wybór nowego Marszałka Sejmu.

Jeszcze w starej kadencji Sejmu odrzucono projekt o prawach autorskich do nazw, a za to przyjęto nowy projekt ustawy o sarmackich rodach.

Dwór Książęcy ogłosił kolejną edycję nagrody im. Księcia Arkadiusza Maksymiliana. Nagroda ma na celu uhonorować osobę, której inicjatywa pozytywnie wpłynęła na życie w Księstwie Sarmacji. Trwa pierwszy etap imprezy, czyli zbieranie kandydatur.

Fani sportu mogą nadal śledzić zmagania drużyn piłkarskich w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej i Mikronacyjnej Lidze Kobiet. Także trenerka reprezentacji Starosarmacji przedstawiła podsumowanie uczestnictwa drużyny w tegorocznym v-mundiale.

Z inicjatywy Pavla van der Gibsona powstał Ośrodek Analiz Politycznych, który ma na celu uaktywnić sarmacką politykę. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi artykułami.

Sarmacka Akademia Nauka szuka nowego Rektora. Dotychczasowy rektor, Antoni Kacper Burbon–Conti zrezygnował ze stanowiska.

Brama Sarmacka została odświeżona. Opublikowano pierwsze oferty pracy i nie tylko, które mają pomóc szczególnie nowym osobom w znalezieniu aktywności w Księstwie.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
[Obrazek: 1125.png]
Odpowiedz

#63
W Sarmacji ostatnio spore zmiany personalne. Nowa kadencja sejmu wybrała swoje prezydium — marszałkiem sejmu został Diuk Orjon Surma, a wicemarszałkiem Heinrich Ranveschtav.

Zmiany dotknęły także sarmacką Radę Ministrów. Stanowisko szefa rządu dalej będzie pełnić Jego Książęca Wysokość Filip I Gryf. Dokonał on jednak zmian personalnych w składzie swojej Rady Ministrów. Ze stanowiskami rządowymi żegna się Diuk Vilarte von Hippogriff. Jego miejsce zajęli Areg von Hippogriff — będzie on pełnił urząd Podkanclerzego oraz Ministra Spraw Wewnętrznych, natomiast Matthias Haveral von Hippogriff będzie Ministrem Stanu.

Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian dokonał także zmiany w składzie Senatu Księstwa Sarmacji. Z tego gremium został odwołany Diuk Santiago Vilarte von Hippogriff. Nowym senatorem został Jego Książęca Wysokość Filip I Gryf. Przypomnijmy, że obecnie Senat po reformie dokonanej przez Księcia Arkadiusza Maksymiliana jest honorową kapitułą zasłużonych arystokratów, których szczególnie wyróżnia monarcha. Senatorzy służą również Księciu swoją radą oraz opiniują różne kwestie.

Nowy Sejm rozpoczął prace. Trwa pierwsza debata o projekcie ustawy o przejmowaniu instytucji pod zarząd państwa, autorstwa Diuka Santiago Vilarte von Hippogriff. Trwa też debata nad sprawozdaniem Kanclerza JKW Filipa I Gryfa o stanie państwa. Następnie Posłowie przejdą do głosowania nad wotum zaufania.

Rozpoczęliśmy trzecią edycję Sarmackich Żniw. Można wygrać atrakcyjne nagrody. Książę Arkadiusz Maksymilian ogłosił datę i miejsce tegorocznych dożynek oraz został ogłoszony konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w evencie!

Z inicjatywy Pavla van der Gibson powraca Festyn Ostatniego Tygodnia Wakacji. Wśród atrakcji m.in. wystąpienia znanych mikronacyjnych osobowości, quizy, konkursy czy stoiska wystawców. Więcej informacji w artykule. Serdecznie zapraszamy!

Fani sportu ponownie mogą prześledzić rozgrywki w ramach Sarmackiej Ligi Piłkarskiej oraz Mikronacyjnej Ligi Kobiet. A także w prasie można poczytać o nowej powstałej linii lotniczej, aresztowaniu szpiegów przez KSZ i sportowym wywiadzie z trenerem Dyskobolii Czarnolas. Dla lubiących politykę, zapraszamy do przeczytania wywiadu z obecnym Posłem, Orjonem Surmą. Także można przeczytać o mało znanych faktach o polskich mikronacjach i wypadku kole
jowym
.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
[Obrazek: 1125.png]
Odpowiedz

#64
Gorąco w sarmackim parlamencie. Sejm nie wyraził wotum zaufania wobec niedawnego kanclerza JKW Filipa I Gryfa. Jeden z posłów Partii Sarmackiej Esmund Tilsaurt, która ma sejmową większość i która tworzy rząd, zagłosował przeciwko. Głos ten poskutkował wyrzuceniem go z szeregu partii. W międzyczasie ukazał się z nim wywiad, w którym tłumaczy oddany głos.

JKW Filip I Gryf nie zdecydował się dalej pełnić urzędu szefa rządu. W ten sposób Książę Arkadiusz Maksymilian na nowego kanclerza powołał Diuka Orjona Surmę. Skład Rady Ministrów nie zmienił się: Areg von Hippogriff — jako Podkanclerzy oraz Minister Spraw Wewnętrznych, natomiast Matthias Haveral von Hippogriff będzie nadal Ministrem Stanu.

Dwie ważne zmiany personalne. Jego Książęca Mość powołał na Marszałka Trybunału Koronnego Diuka Antoniego Kacpra Burbon-Contiego. Z kolei wskutek rezygnacji Orjona Surmy ze stanowiska Marszałka Sejmu, został nim JKW Filip I Gryf.

Sarmacki parlament przyjął dwie ustawy – pierwsza wprowadzająca zmiany w kodeksie postępowania przed Trybunałem Koronnym, a druga nowelizuje ordynację wyborczą. Obydwie ustawy zostały podpisane przez Księcia. Obecnie trwa debata nad drobną zmianą w Konstytucji oraz głosowanie nad zmianami w ustawie o Trybunale Koronnym.

Sarmacka Akademia Nauk przechodzi zmiany, o których można przeczytać tutaj. Zapraszamy każdego mikronautę do podjęcia studiów lub nawiązania współpracy!

W prasie zapraszamy do przeczytania o powodach przekładania startów pojazdów v-kosmicznych oraz tajemniczej ciszy wojskowej dla zainteresowanych kosmosem. Dla fanów sportu zapraszamy ponownie do śledzenia Sarmackiej Ligii Piłkarskiej i Mikronacyjnej Ligii Kobiet. W tematyce wojskowej można przeczytać o strukturze batalionu pancernego oraz pikniku z okazji święta KSZ.

10 września w lennie Friedensberg odbyły się coroczne Książęce Dożynki, które zwieńczyły tegoroczny event żniwny.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
[Obrazek: 1125.png]
Odpowiedz

#65
Sarmacki parlament przyjął nowelizację zmiany Konstytucji Księstwa Sarmacji, która miała na celu wykreślenie zasady państwa prawa. Zmiana ta wywołała silną debatę wśród społeczeństwa. Ostatecznie Książę Arkadiusz Maksymilian ustawę podpisał i weszła ona w życie, a także wydał w tej sprawie oświadczenie.

W międzyczasie w życie weszła nowelizacja ustawy o Trybunale Koronnym. Od teraz Marszałkiem Trybunału może być osoba, która jest członkiem Rady Ministrów i marszałkiem sejmu, a także zniesiono limit asesorów. Również przedstawiono nowelizację ustawy o finansach publicznych ws. znaczków oraz nowelizację ustawy o SOBOS.

Z urzędu kanclerza Księstwa Sarmacji zrezygnował Diuk Orjon Surma. Do zmian doszło też w sarmackim parlamencie. Za Orjona Surmę oraz Esmunda Tilsaurta w ławie sejmowej zobaczymy Arega von Hippogriffa oraz Benjamina Romanowa.

Książę ogłosił wybory do Sejmu LXXVIII kadencji, które odbędą się 4–5 listopada.

W Starosarmacji rozpoczęto nabór kandydatów na stanowisko Marszałka Sejmiku Koronnego.

W Angemoncie rozpoczęto inicjatywę, która ma na celu nadania ulic ich realowych odpowiedników.

Fanów piłki nożnej zapraszamy do dalszego obserwowania Mikronacyjnej Ligii Kobiet oraz zapraszamy do jej dołączenia. Po paru latach wyszła kolejna część "Mikroświata 2070" autorstwa Alfreda Fabiana von Hohenburg Tehen–Dżeka. Także wyszedł nowy numer "El Correo" autorstwa Santiago Vilarte von Hippogriffa, który jest częścią inicjatywy "Bananowy W
iatr"
.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
[Obrazek: 1125.png]
[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Vilarte
Odpowiedz

#66
Książę Arkadiusz Maksymilian zarządził wybory do sejmu LXXVIII kadencji, które odbędą się w pierwszy weekend listopada, czyli 4–5 listopada. Będzie to planowo ostatnia kadencja tego roku. W międzyczasie Ośrodek Analiz Politycznych zaprosił od zadawania pytań do kandydatów, na które następnie odpowiedzą.

Jego Książęca Mość na urząd szefa rządu powołał JO Santiago Vilarte von Hippogriffa. Nominacja ta jest nominacją techniczną, a rząd Diuka Vilarte von Hippogriffa będzie rządem administratorskim do końca obecnej kadencji parlamentu. W rządzie pozostał Poważany Areg von Hippogriff jako podkanclerzy i minister spraw wewnętrznych.

Sarmacki parlament w ostatnich dniach przyjął dwie nowelizacje – pierwsza dotyczy ustawy o SOBOS, natomiast druga ustawy o finansach publicznych. Książę podpisał obydwie i weszły w życie.

Jaśnie Oświecony Diuk Antoni Kacper Burbon-Conti ponownie został wybrany rektorem Sarmackiej Akademii Nauk.

Zakończyliśmy sezon Mikronacyjnej Ligii Kobiet oraz Sarmackiej Ligii Piłkarskiej. Zapraszamy do dołączenia! Także zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem sezonu SLP w Ekstraklasie, Pierwszej oraz Drugiej Klasy, a także z podsumowaniem sezonu MLK.

Alfred Fabian von Hohenburg ponownie zawitał z "Psikusiarnią". Zapraszamy do wzięcia udziału w halloweenowym evencie!

W Hasselandzie trwa debata nad ustawą o wodach archipelagowych, a w Starosarmacji wybrano nowego marszałka sejmiku koronnego – został nim Alfred Józef Potocki.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
[Obrazek: 1125.png]
Odpowiedz

#67
Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian w środowy wieczór wygłosił orędzie do narodu. Poinformował on społeczeństwo o powołaniu samego siebie na urząd kanclerza. Jako przyczynę takiego kroku monarcha podał chęć „bezpośredniego nadania pewnym działaniom i pracom właściwego tempa”. W swojej przemowie książę podał skład rządu, a także wyraził życzenie, aby marszałkiem trybunału koronnego był dalej diuk Burbon-Conti, a nowym marszałkiem sejmu został JKW Filip I Gryf. Tego samego dnia pojawiły się stosowne akty prawne.

W związku ze zmianą w rządzie, nowymi ministrami zostali JKW Fatima Popow-Chojnacka, jako minister spraw wewnętrznych i podkanclerzy; Jaśnie Oświecony Diuk Santiago Vilarte von Hippogriff — minister finansów, a Poważany Kawaler Pavel van der Gibson — minister kultury. Książę wydał także informator rządu tygodniowego, w którym powiadomił o dotychczas podjętych działaniach i zapowiedział w najbliższym czasie ogłoszenie planów i postulatów rządu.

W pierwszym weekend listopada odbyły się wybory do sejmu LXXVIII kadencji. Spośród siedmiu kandydatów wybrano pięciu, którzy zostali nowymi posłami. W sejmowych ławach zobaczymy: Santiago Vilarte von Hippogriffa, Filipa I Gryfa, Pavla van der Gibsona, Fatimę Popow-Chojnacką oraz Antoniego Kacpra Burbon-Contiego. W głosowaniu udział wzięło 24 osób z 45 upoważnionych do głosowania. Szczegółowe wyniki pod tym linkiem. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Ośrodka Analiz Politycznych, który podsumował statystycznie wyniki głosowania. Natomiast w środę 8 listopada odbyło się pierwsze posiedzenie sejmu, podczas którego książę tradycyjnie przemówił a posłowie złożyli przysięgę. Wysoka Izbe wybierze teraz swojego marszałka.

Jedna zmiana personalna, jeszcze za starego rządu. Nowym prefektem generalnym został ponownie JKW Filip I Gryf.

Z prasy do przeczytania mamy o pierwszej kolejce w ramach nowego sezonu Mikronacyjnej Ligii Kobiet. Dla wojskowych mamy nowe "Wieści z Poligonu". Natomiast dla miłośników przyrody zapraszamy do artykułu Chaty zielarki "Popatrz w niebo, obserwuj zwierzęta". A także zapraszamy do przeczytania gościnnego wykładu "Iluzja rozwoju niedialektycznego" prof. Andrzeja Płatonowicza Ordyńskiego w Sarmackiej Akademii Nauk.

Wystartowała pierwsza edycja Pucharu Intersarmatii. To inicjatywa, która odbywać ma się podczas przerwy między sezonami Sarmackiej Lidze Piłkarskiej. Wystartować w niej mają cztery kluby spośród beniaminków Ekstraklasy i spadkowiczów z niej. Więcej informacji o idei tego pucharu znajduje się TUTAJ. Pierwszą edycję wygrała drużyna Gniewni Gniew.

Starosarmacja oraz Miasto Shimontsen ogłosiły przetarg na budowę nowej skoczni narciarskiej. Chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w przetargu.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
[Obrazek: 1125.png]
[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Vilarte
Odpowiedz

#68
JKM Arkadiusz Maksymilian wczoraj wieczorem wygłosił kolejne orędzie do Narodu. Tym razem przedstawił program nowego rządu książęcego ws. reformy prawno-ustrojowej, ale również wspomniał o nadchodzących planowanych wydarzeniach na najbliższe tygodnie. Szczegóły dostępne są w tym artykule.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
[Obrazek: 1125.png]
Odpowiedz

#69
Sejm nowej kadencji rozpoczął na dobre prace. Posłowie przyjęli akt prawny zmieniający regulamin Sejmu. Ustawa została podpisana przez monarchę. 

Książę–Kanclerz Arkadiusz Maksymilian przedstawił wymagane przepisami prawa expose rządu książęcego. Sarmacki parlament wyraził wotum zaufania.

Posłowie wybrali nowego marszałka sejmu. Został nim ponownie WKW Filip I Gryf, a wicemarszałkiem Pavel van der Gibson.

W prowincjach ostatnio również toczyły się reformy prawne. W Starosarmacji przyjęto nowy Dekret Namiestnika o odznaczenia i orderach, który oficjalnie zakończył odbudowę części legislacyjnej prowincji. W Hasselandzie natomiast uchylono i przyjęto nową ustawę o wodach archipelagowych, nowelizowano ustawę o obywatelstwie KH oraz trwała debata ws. rozwoju prowincji.

SOBOS przeprowadził ankietę o korzystaniu z Programu Pracy Społecznej. Wyniki są zaskakujące i nie wykazują jednogłośnie stosunku do korzystania z PPS. Także pod artykułem wywiązała się dyskusja. Z wynikami można zapoznać się w tym artykule.

Minister Kultury rozpoczął nowy event mający opierający się na codziennej aktywności – Siatkarski Turniej Aktywności

Tym razem w prasie: “8- lata w Sarmacji Komandora E.A.M.P da Firenza”, “Katarzynki", podsumowanie 8 i 9 kolejki MLK, czy "Ciepłobus na ulicach Grodziska.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
[Obrazek: 1125.png]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2023 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2023 Styl © iAndrew 2016-2023 Edit © Axwell 2017-2023