Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ametyst I DziecięKościół świętego Nazariusza na Brolo
[Obrazek: 85_07_03_21_1_41_04.png]
San Nazaro di Brolo

[Obrazek: 99768566332522528.jpg]

Kościół noszący obecnie wezwanie świętego Nazariusza, a wcześniej świętych Apostołów, został wybudowany jeszcze przez biskupa Ambrożego pod koniec IV wieku, co czyni go jednym z najstarszych kościołów miasta. Świątynia ma plan krzyża greckiego i od końca wspomnianego stulecia przechowuje szczątki swojego aktualnego patrona. Jest też miejscem pochówku świętego biskupa Weneriusza. 6 maja 2022 roku, w dniu wspomnienia ostatniego, Kardynał-Markiz Mediolanu odwiedził sanktuarium i wygłosił okolicznościową, przepełnioną głębią naukę, w której odwołał się do dziedzictwa tego miejsca:

Kiedyś kościołów, świątyń było mniej... na tej ziemi mydlojańskiej, w Rotrii i na całym v-świecie. Ale ludzie chodzili murem, byli murem za Kościołem, a teraz kościół na kościele, świątyni... Bardzo dobrze! To mnie cieszy i raduje! Ale pustki są! Pustki są w kościołach, bo młodzież nie chce chodzić... Kiedyś młodzież to szła czy trzy kilometry, czy pięć kilometry... czy nawet kilometr! Czy nawet w jednej wsi, marchii, hrabstwie to szli i byli murem: murem za Kościołem, murem za Bogiem, murem za Matką Boską, za Panem Jezusem. Śpiewali ładnie.

(...)

A teraz... ja już mam dwajścia pięć lat, ale jeszcze pokazałem, że mogę pisać posty, że mogę wszystko robić... Jeszcze moje lata to są młodzieńcze, młodzieńcze lata, ale jest takie przysłowie, Pius Leon II, Mikołaj Dreder: Osiągniesz sześćdziesiąt lat to mówi się "Co po kocie to po kopie". Już nie ta godzina, minuta, sekunda, dzień, miesiąc, rok, coraz bliżej... Coraz zbliżam się do odejścia z tej planety polińskiej... A pójść do ziemi ciało moje, będziecie się śmiać, będziecie chcieli iść za mną, będziecie śmiać się, będziecie się radować, że był taki kardynał, nauczał - tak jak zamordował Facibeniego, księdza, bandyt. Tak jak zamordował Laszka Młynariewa - Premiera Tysiąclecia bandyt. Ale Premier odpuścił jemu grzechy! Dla Rononona. Poszedł do Bialenii, do Wolnogradu - nikt nie słyszał rozmowy. Tylko słyszał Bóg, Pan Jezus, Matka Boska i między sobą rozmawiali. Między sobą uzgadniali, prosili między sobą, ażeby póki Premier Tysiąclecia będzie żył...

(...)

Byłem w domu, gdzie się urodził nasz Rotryjczyk, nasz Rotryjczyk uczciwy, godny i sprawiedliwy, bo głosił prawdę wiary. Który objechał cały świat. Który głosił święta Boże. Który mówił: "Nawracajcie się!"
Amethystus cardinalis Faradobus marchio Mediolani
Archidiaconus Ecclesiæ SS Duodecim Apostolorum · Archibasilicæ SS Iohannes Baptista
Et Evangvangelista ad Lateranum Canonicus Profanus · Amicus Patriarchæ Mensæ
Semper Serenissimus Rex Hirschbergiæ et Weerlandiæ · Leo Wolnogradensis
[Obrazek: 99633905753129374.png]
Odpowiedz

Naprawdę uroczy kościół.
(+Sanctitas Sua Clemens PP. V
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae

[Obrazek: 66f458b3f8357.png]
Odpowiedz

A obraz z żółtym obliczem na ołtarzu bocznym wisi?
ks. bp dr net. Stanisław Wieniawa OSI

[Obrazek: Herb-biskupa-Zabieraja.png]
Odpowiedz

To jest u nas tradycja bożonarodzeniowa.
Amethystus cardinalis Faradobus marchio Mediolani
Archidiaconus Ecclesiæ SS Duodecim Apostolorum · Archibasilicæ SS Iohannes Baptista
Et Evangvangelista ad Lateranum Canonicus Profanus · Amicus Patriarchæ Mensæ
Semper Serenissimus Rex Hirschbergiæ et Weerlandiæ · Leo Wolnogradensis
[Obrazek: 99633905753129374.png]
Odpowiedz

Ja podziwiam tą tradycję.
(+Sanctitas Sua Clemens PP. V
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae

[Obrazek: 66f458b3f8357.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2022 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2022 Styl © iAndrew 2016-2022 Edit © Axwell 2017-2022