Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ludwik IRenovatio et Reunificatio
#1
Cytat:
[Obrazek: cardinal_grand_ducal_arms_of_the_medici_...cM25Cs-nqI]

Reverendissimi Cardinali,
Ecclectissimi Episcopi,
Piisimi Sacerdoti et Pilgrimi,"conversus autem populus meus super quos invocatum est nomen meum deprecatus me fuerit et exquisierit faciem meam et egerit pænitentiam a viis suis pessimis et ego exaudiam de cælo et propitius ero peccatis eorum et sanabo terram eorum" (2Krn 7, 14). Dziś wszyscy stajemy wobec Boga jak grzesznicy. Zgodnie z zawołaniem Izajasza nie rozdzieramy naszych szat, a rozdzieramy nasze serca przed Panem. Przyznajemy nasz błąd i grzech, że od 29 października nie zapewniliśmy legalnie wybranego Patriarchy i pogłębiliśmy nasz kraj w chaosie i nieładzie. My, naszym lenistwem, brakiem czasu, doprowadziliśmy do pewnej zagłady Państwa Kościelnego Rotria. Rotria nie jest perłą, jaką pamiętamy z czasów chociażby rządów Piusa III, czy nawet czasów Janów. Jest trollnacją, którego wizerunkiem staje się widoczny wszystkim pseudopatriarcha z wizerunkiem nie postępu i chwały, a obliczem nędzy i rozpaczy. Co więcej, ten też samozwaniec wzywa do likwidacji Państwa Kościelnego Rotria. Do zdeprecjonowania całego naszego dziedzictwa. Do jego kasaty. Do rzekomej odnowy Rotrii, odcinając całkowicie jej korzenie! Na to patrzeć nie możemy! Aby nasza perła, nasza Rotria była rozcinana na wiele elementów nie dla renovatio, a dla destructio. Nie rozcinajmy potężnego drzewa, które nadal rośnie! Nie wyrzucajmy tej figi wydającej owoce do pieca, z powodu ostatnich dwóch-trzech miesięcy! 

Zacznijmy dzieło odnowy i ujednolicenia! Opus Renovatio et Reunificatio! Podeprzyjmy korony drzewa rotryjskiego naszymi rękami i ratujmy przed wstrzyknięta trucizną zgnilizny i lenistwa. Rotria się nie wyczerpała. Nie grzebmy jej! Nadajmy jej jednak nowy kierunek w odnowie - nie w odrzuceniu i likwidacji całego dziedzictwa. Ale szukając nowych horyzontów i perspektyw! Na tym polega odnowa, że z trollnacji uczynimy supremację! Pomóżmy sobie nawzajem w tym dobrym dziele, które wyda owoce!

"Facite ergo fructum dignum poenitentiae" (Mt 8, 7) - wydajmy owoce pokuty! Pokażmy, że nie zniszczono nas, że nie jesteśmy trollnacją, ale mikronacją z kryzysem, z którego pragniemy wyjść!

Już dziś wzywam wszystkich legalnie ogłoszonych kardynałów do jak najszybszego zebrania się w Sykstynie w celu obrania nowego, legalnego, prawowiernego Patriarchy, który rzetelnie będzie kierował sterem Kościoła i Państwa! A Was, wzywam do modlitwy - i podjęcia dzieła pokuty. Zniszczenia są wielkie, naszym celem będzie renovatio - odnowa; reunificatio - zjednoczenie pod jednym sztandarem naszej Rotrii, naszej Matki!


(+) Pius Maria marca Medicus, 
Camerarius Sanctae Romanae Ecclesiae,
Primus in opus renovatio Rotria
† PIO DE MEDICI
[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Ametyst I Dziecię, Tymoteusz Dostojewski
Odpowiedz

#2
Jestem za renovatio.
Tymoteusz Dostojewski 
Baron Arrezo

Odpowiedz

#3
Gdybym miał prawo głosu, byłbym za podparciem korony
Uniżony sługa

X. Tadeusz Soplica
 
Kapelan Duszpasterstwa Starorotryjskiego, Proboszcz Parafii personalnej pw. Ducha Świętego,
Obywatel Rotrii, Sarmacji, Cesarstwa Bizantyjskiego,Rzeczpospolitej Obojga Narodów i Pustkowi Winków,
Odpowiedz

#4
Będę się modlić za Wasze Eminencje.
Tymoteusz Dostojewski 
Baron Arrezo

Odpowiedz

#5
Dobra to ja spadam w niebyt. Nic tu po mnie.
Odpowiedz

#6
Tak mnie potraktować biskupa Księcia Trydentu.
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2023 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2023 Styl © iAndrew 2016-2023 Edit © Axwell 2017-2023